18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wodna katastrofa

Prezydent miał groźny wypadek nad morzem. SOP ruszył na ratunek

10.08.2020  15:34
Andrzej Duda miał wypadek
Andrzej Duda miał wypadek Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda miał groźny wypadek na skuterze wodnym. Polityk wylądował w głębokiej wodzie.

W Polsce protesty, policja oskarżana jest o brutalne, bezprawne zatrzymania i bicie, a nawet molestowanie na komisariatach, więc prezydent, jak na prezydenta przystało, pojechał na wakacje. Kolejny rok Andrzeja Dudy nie ma w Warszawie, gdy społeczeństwo wychodzi na ulice. W tym czasie on zażywa słońca i wodnych uciech.

Tym razem jednak wakacje nad morzem omal nie skończyły się dla prezydenta tragicznie. Jak donosi "Super Express", Andrzej Duda miał niebezpieczny wypadek na skuterze wodnym.

Prezydent miał wypadek

Andrzej Duda przebywa w Juracie, gdzie praży się w słońcu i pływa w morzu na skuterze. Tak było i tym razem, gdy prezydent szusował po Zatoce Gdańskiej, popisując się przed niewielką grupką ludzi. W pewnym momencie podpłynął do pomostu i zabrał na przejażdżkę skuterem anonimową kobietę.

Oboje niewiele później wylądowali z impetem w wodzie. Maszyna przy popisach prezydenta nagle zaliczyła groźnie wyglądającą wywrotkę. Na pomoc parze od razu ruszyli swoją łodzią funkcjonariusze SOP. Na szczęście szybko wyłowili prezydenta i jego tajemniczą partnerkę. Nikomu nic się nie stało.

Wypadki są groźne, nawet bardzo. Zdarzają się poważne potłuczenia, połamane żebra, a przy dużej prędkości można nawet stracić przytomność i utopić się

- mówi SE.pl Damian Jerszyński, prezes Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego.

Jak groźne mogą być wypadki na wodzie, można przekonać się, przypominając sobie historię zaginięcia i śmierci Piotra Woźniak-Staraka. Milioner wypadł ze swojej rozpędzonej motorówki w czasie nocnego rejsu. Po upadku miał uderzyć głową w śrubę łódki. Jego ciało odnaleziono dopiero kilka dni później.

Przeczytaj więcej
Komentarze