18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wsparcie Kościoła nadchodzi

Proboszcz pomoże wygrać Dudzie wybory. Po mszy czas na podpisiki

12.02.2020  21:08
Proboszcz pomoże wygrać Dudzie wybory. Po mszy czas na podpisiki
Proboszcz pomoże wygrać Dudzie wybory. Po mszy czas na podpisiki Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Andrzej Duda niedługo będzie walczył o ponowne zdobycie fotela prezydenckiego. Okazuje się, że może liczyć na pomoc nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale również pewnego proboszcza z Wierzbnej.

Andrzej Duda ma chyba szczęście do ludzi. Nie dość, że Jarosław Kaczyński specjalnie dla niego przekłada swoją operację kolana, by wspomóc prezydenta w kampanii przed wyborczej, to jeszcze pewien proboszcz z Wierzbnej wyszedł z ciekawą inicjatywą.

Andrzej Duda i wsparcie proboszcza

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wierzbnej postanowił porzucić pozory niepolityczności Kościoła i podczas ogłoszeń parafialnych mówił do wiernych o zbiórce podpisów dla Andrzeja Dudy. Jeśli komuś to umknęło, na stronie parafii kapłan również zamieścił odpowiednią informację. 

Członkowie Akcji Katolickiej wyrazili chęć poparcia kandydatury pana Andrzeja Dudy. Na ich prośbę odpowiedziałem pozytywnie i takie ogłoszenie zamieściłem

- tłumaczył ksiądz Wiesław Dziwik w rozmowie z portalem gazeta.pl.

O sprawie zaalarmowali parafianie, którzy w wyborach stoją murem za Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką opozycji. Ksiądz im odpowiedział, zachęcając... do zbierania podpisów na kandydatkę, również pod kościołem.

Sugeruję im, żeby w najbliższą niedzielę sami stanęli obok działaczy Akcji Katolickiej i zbierali podpisy na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Skoro jedni mają prawo, to i drudzy powinni. (...) Kościół nie powinien być wykorzystywany do uprawiania polityki 

- stwierdził ksiądz ku naszemu zdziwieniu.

Coś nam się wydaje, że rywalizacja o wygrane wybory rozpoczyna się już w pełnym tego słowa znaczeniu. Najpierw wpadka Szymona Hołowni, a teraz "podpisowa kwesta" pod kościołami. Co będzie dalej?

Przeczytaj więcej
Komentarze