18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyciągną wnioski?

Kolejny program PiS nie działa. Rozdawanie pieniędzy nie wystarcza

Emilia Waszczuk
29.10.2019  09:10
Kolejny program PiS nie działa. Rozdawanie pieniędzy nie wystarcza
Kolejny program PiS nie działa. Rozdawanie pieniędzy nie wystarcza Fot: Flickr

Rządowy program "Za życiem" wprowadzony przez PiS, nie działa. W Polsce nie dość, że liczba aborcji nie spada, to wręcz wzrasta. Tymczasem Jarosław Kaczyński znowu chce wejść w konflikt z kobietami.

Po ostatnich kontrowersjach związanych z ustawą przewidującą karanie więzieniem za edukację seksualną, w Polsce na nowo pojawił się temat legalności aborcji. Prezydent Andrzej Duda oznajmił ostatnio, że jeśli przyjdzie do zakazu przerywania ciąży ze względu na poważne wady płodu, podpisze dokumenty i prawo wyboru kobietom odbierze.

Takie same plany ma podobno Jarosław Kaczyński. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", prezes PiS ma zamiar "odmrozić" ustawę zaostrzającą prawo aborcyjne w Polsce. Podobnie jak prezydent, chce zakazać kobietom decydowania o tym, czy rodzić ciężko chore, czasem nawet niezdolne do przeżycia dzieci.

To jednak nie koniec, bo o tej samej sprawie w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" mówił swego czasu polityk PiS Jacek Sasin.

Byśmy chcieli, żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa

- oznajmił w pierwszej połowie października.

A tymczasem...

Program PiS do kosza

Tymczasem okazuje się, że program PiS "Za życiem", którego głównym celem było zmniejszenie legalnych aborcji w Polsce, zupełnie nie działa. Nie dość, że nie spada liczba przerywanych ciąż w naszym kraju, to jest zupełnie odwrotnie. W 2018 roku przeprowadzono kilkanaście zabiegów więcej niż rok wcześniej (dokładnie 1076) - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czemu program "za życiem" nie działa? Zdaniem PiS kobietom w ciąży wystarczy ofiarować jednorazowy zasiłek w wysokości 4 tysięcy złotych, by urodziły dziecko niezdolne do samodzielnej egzystencji. Politycy zapomnieli niestety, że opieka nad osobą z ciężkim lub nieodwracalnym upośledzeniem, pochłania dużo większe środki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej