18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"PiS bez szans na zwycięstwo"

PRZEDTERMINOWE WYBORY WIOSNĄ! Polska jest na finansowym dnie

Emilia Waszczuk
16.08.2021  08:29
Polska fatalnie zadłużona. PiS zrobi wybory w 2022 roku
Polska fatalnie zadłużona. PiS zrobi wybory w 2022 roku Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Rząd zostanie przedwcześnie rozwiązany i już wiosną 2022 roku odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne? Jarosław Gowin zapowiada, jak PiS chce omamić Polaków.

Polska jest koszmarnie zadłużona i gdy Polacy w końcu się o tym dowiedzą, nie dadzą PiS szansy na dalsze rządzenie – mówi dymisjonowany przed tygodniem wicepremier Jarosław Gowin. Polityk twierdzi, że Jarosław Kaczyński przygotowuje się do przedterminowych wyborów, które miałyby się odbyć już wiosną 2022 roku.

O swoich przypuszczeniach Jarosław Gowin opowiedział w rozmowie z "Super Expressem". Polityk wyjawił, że stan polskich finansów jest co najmniej tragiczny i właśnie dlatego PiS musi spieszyć się z wyborami.

Polska z gigantycznym długiem. PiS spróbuje to ukryć

Unia Europejska pozwala krajom członkowskim na zaciąganie większego długu w czasie pandemii. O ile więc w 2022 roku rząd PiS będzie mógł jeszcze posiłkować się tym rozporządzeniem, o tyle w 2023 nie ma już na to szans. Wtedy też opinia publiczna dowie się, jak tragiczna jest sytuacja finansowa Polski. A pamiętać trzeba, ze to właśnie wtedy przypada prawowity termin wyborów parlamentarnych.

Przez ostatni rok byłem ministrem gospodarki i wiem, jaki jest stan finansów publicznych

– powiedział Gowin w rozmowie z SE.

Mateusz Morawiecki i inni liderzy PiS wiedzą doskonale, że ich polityka doprowadzi do konieczności głębokich cięć budżetowych. Dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku. Gdy prawda o stanie budżetu dotrze do opinii publicznej, PiS nie będzie miał szansy na zwycięstwo w 2023 r – oznajmił polityk.

logo Tu się dzieje