18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Błyskawiczne akcje

Przedwyborcza afera. Przelewy z Ministerstwa Zdrowia dla handlarza bronią

26.06.2020  10:55
Przedwyborcza afera. Przelewy z Ministerstwa Zdrowia dla handlarza bronią
Przedwyborcza afera. Przelewy z Ministerstwa Zdrowia dla handlarza bronią Fot: Karolina Adamska/East News

Ministerstwo Zdrowia wykonało błyskawiczne przelewy dla handlarza bronią. Każdy przedsiębiorca życzyłby sobie dostawać pieniądze w takim tempie.

Ministerstwo Zdrowia jest mocno obserwowane przez Polaków - nic dziwnego! Niektóre wyczyny polityków z nim związanych pozostawiały w ostatnim czasie wiele do życzenia. Jednakże jednego nie można im zarzucić - terminowości wpłat.

Ministerstwo Zdrowa zamówiło 14 kwietnia respiratory potrzebne podczas epidemii nie u specjalistycznych firm, ale u handlarza bronią z Lublina. Transakcja była kierowana przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Ministerstwo Zdrowia i błyskawiczne przelewy

Błyskawicznie przeprowadzono przelewy, które finalizowały transakcję. Fakt opublikował ich kopie, które wpłynęły na konto handlarza błyskawicznie. Pierwszy przelew na kwotę 8,8 mln euro poszedł o godz. 13:02. Drugi na 9 mln euro dwie minuty później. Trzeci i czwarty łącznie na ponad 17 mln euro o godzinie 13:23 i 13:25. 

Dosłownie w kilka minut mężczyzna wzbogacił się o 156 mln złotych! Na ten moment do ministerstwa trafiło tylko 50 respiratorów z zamówionych 1241. 

To ogromna afera!

– grzmi poseł PO Michał Szczerba, który przeprowadza w resorcie kontrole.

Sam resort absolutnie żadnej afery w tym wszystkim nie widzi.

Dostawca zapewnia o kolejnych dostawach. Za niezrealizowaną transzę otrzymaliśmy zwrot środków

– mówi rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. 

Każdy ma swój punkt widzenia. Jaki jest Wasz? 

Przeczytaj więcej
Komentarze