18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

Koniec władzy Dudy? Prezydent może pakować walizki

18.06.2020  12:42
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory Fot: Bartlomiej Zborowski/East News

Takiego sondażu jeszcze nie było. Według pracowni Kantar, Andrzej Duda już może zacząć myśleć nad wyprowadzką. Druga tura przyniesie mu porażkę.

Jeszcze na początku maja Andrzej Duda cieszył się ponad pięćdziesięcioprocentowym poparciem wyborców. W niespełna dwa miesiące nastroje polityczne Polaków uległy znacznej zmianie. Już wiadomo - wygrać wybory będzie mu bardzo ciężko.

Odkąd do gry wszedł Rafał Trzaskowski, obecny prezydent zaczyna tracić w sondażach. Teraz pojawiło się przełomowe badanie - pierwsze, w którym Duda nie ma szans na wygraną.

Koniec Andrzeja Dudy?

W czerwcowym sondażu Kantar dla 300Polityka.pl, Andrzej Duda oczywiście wchodzi do drugiej tury (38 proc.). Niestety dla niego, tę przegrywa. Kantar dał badanym możliwość zestawienia go z różnymi kandydatami.

Zarówno w starciu z Rafałem Trzaskowskim (27 proc. w pierwszej turze) i Szymonem Hołownią (8 proc w pierwszej turze) Duda może liczyć na 41 procent głosów. Jego przeciwnicy dostają w tym samym czasie po 43 procent. 16 procent wyborców nie wie na kogo się zdecydować.

Coraz gorsze sondaże

Dzień wcześniej opublikowano wyniki sondażu pracowni IPSOS dla Oko.press. W nim Andrzej Duda również miał kłopoty. W drugiej turze nie wygrałby wyborów z żadnym z trzech najmocniejszych rywali. W starciu z Szymonem Hołownią przegrałby 44 do 48 procent.

Rafał Trzaskowski i Władysław Kosiniak-Kamysz w drugiej turze wyborów osiągnęliby remis z Andrzejem Dudą - Duda vs Trzaskowski - 46 procent i Duda vs Kosiniak-Kamysz - po 45 procent.

Przeczytaj więcej
Komentarze