18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełomowy sondaż

Kaczyński gotuje się ze wściekłości! POLACY MAJĄ GO DOŚĆ

03.11.2020  07:50
Jarosław Kaczyński straci władzę w Polsce?
Jarosław Kaczyński straci władzę w Polsce? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Koniec rządów Jarosława Kaczyńskiego jest bliski? Najnowszy sondaż odbiera mu pełnię władzy, a przy okazji spycha Konfederację poza margines!

To początek końca Jarosława Kaczyńskiego i jego kumpli z PiS, i wielki upadek Konfederacji z Krzysztofem Bosakiem i Januszem Korwin-Mikke na czele? Ostatnie dni wywołały wielki polityczny przewrót w Polsce, a notowania wspomnianych partii lecą na łeb, na szyję.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, PiS straciłby samodzielne panowanie w kraju, a Konfederacja wypadłaby całkowicie poza polityczny obieg. A to nie koniec zaskoczeń.

Przełomowy sondaż. PiS bez władzy, Konfederacja poza Sejmem

Odkąd 22 października Trybunał (nie)Konstytucyjny, którego prezeską jest magister Julia Przyłębska (prywatnie przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, wiernie wykonująca jego polecenia), ogłosił, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją, polska prawica notuje same wpadki. Krzysztof Bosak oznajmił, że jak dziecko zaraz po urodzeniu umrze, to umrze, a Jarosław Kaczyński wygłosił orędzie, w którym wezwał do walki z protestującymi kobietami.

To wszystko tylko zaogniło nastroje społeczne i sprowadziło na dwie najbardziej skrajnie prawicowe partie polityczną katastrofę. Z samodzielnej większości Zjednoczonej Prawicy w Sejmie niewiele zostało. W sondażu dla "Rzeczpospolitej" notowania PiS i ich koalicjantów spadły do 28 procent.

Ogromny spadek notuje też Konfederacja, co może być skutkiem nie tylko wywodów o śmierci Krzysztofa Bosaka, ale też rewelacji jego starszego kolegi. Janusz Korwin-Mikke zapewniał w ostatnich dniach, że dziecko można urodzić, a zaraz później sprzedać. Podał nawet cenę, ale kosztowało go to bardzo dużo - poparcie dla Konfederacji spadło do 4,4 proc., a to oznacza, że nie ma dla niej miejsca w Sejmie.

Sondaż wyborczy. Opozycja rośnie w siłę?

Najnowsze badanie przeprowadzone przez IBRIS daje drugie miejsce w Sejmie Koalicji Obywatelskiej, która może liczyć na 23,1 proc. głosów. Trzecią siłą jest ruch Szymona Hołowni - Polska 2050 - z wynikiem 14,9 proc.

Oprócz PiS, KO i Polski 2050 do Sejmu dostałaby się jeszcze tylko Lewica, na którą zagłosować chciałoby 6,2 proc. obywateli. Koalicja PSL/Kukiz'15 ciągle plasuje się daleko poza progiem wyborczym - ich wynik to zaledwie 2,8 proc.

Co szokujące, rośnie liczba wyborców niezdecydowanych - na kogo zagłosować, nie wie dziś co piąty ankietowany - dokładnie 20,6 proc. Kto ma największy problem? Okazuje się, że wyborcy PiS - na wybory nie chce iść aż 20 procent dotychczasowych popleczników Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei co piąty wyborca pozostałych partii nie potrafi zdecydować, na kogo oddać swój głos.