18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rewolucja na amen!

Czarnek stworzył nową dyscyplinę nauki. Ogłosił to w klasztorze

19.04.2021  17:38
Przemysław Czarnek chce rozwoju nauk o Biblii
Przemysław Czarnek chce rozwoju nauk o Biblii Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił na Jasnej Górze decyzję o powołaniu nowej dyscypliny naukowej - biblistyki. Minister wyraził nadzieję, że nauka o Biblii będzie się stale rozwijać.

W niedzielę Przemysław Czarnek przebywał na Jasnej Górze w związku z obchodami Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. Polityk ogłosił tam powstanie nowej dyscypliny nauki.

Dziś obchodzimy Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. To doskonała okazja, aby ogłosić powołanie nowej dyscypliny naukowej - biblistyki, w klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce – przekazał minister.

Minister edukacji przyznał, że Polska należy do czołowych ośrodków nauki o Biblii, ale ma być jeszcze lepiej.

Przemysław Czarnek powołał biblistykę

Przemysław Czarnek podkreślił, że w Polsce mamy wielu wybitnych biblistów, a stworzenie nowej dyscypliny jeszcze bardziej pomoże w rozwoju nauki. Podziękowania za podjęcie tej decyzji przekazał teolog i biblista Henryk Witczyk.

Chciałbym podziękować ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za tę decyzję. To ogromna szansa dla świata polskich biblistów. Dzięki nowej dyscyplinie będziemy mogli podjąć dialog badawczy z najlepszymi ośrodkami studiów w Jerozolimie, Rzymie, USA czy Szwajcarii - poinformował duchowny.

Minister Czarnek po raz kolejny wyróżnia nauki teologiczne, traktując po macoszemu pozostałe dyscypliny. Jak podkreśla, ważne jest także to, by w szkołach zwiększyć liczbę omawianych dzieł Jana Pawła II.

logo Tu się dzieje