18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale poleciał!

Czarnek ubóstwia ojca Rydzyka. "Radio Maryja uratowało wolność"

21.07.2021  14:01
Przemysław Czarnek wychwala ojca Rydzyka
Przemysław Czarnek wychwala ojca Rydzyka Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Szef MEiN Przemysław Czarnek podczas rozmowy z Radiem Maryja stwierdził, że to właśnie rozgłośnia Tadeusza Rydzyka odpowiada za wolność mediów w Polsce. Minister uważa, że ostatnie ataki na toruńskiego redemptorystę są próbą zniszczenia rozgłośni.

Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja stwierdził, że rozgłośnia o. Tadeusza Rydzyka była jedynym wolnym medium w latach 90.

Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy, a walec laicyzacji przejechałby przez nas jak przez Europę Zachodnią. To Radio Maryja uratowało wolność mediów w Polsce i wolność Polski chrześcijańskiej - stwierdził Czarnek.

Zdaniem Czarnka za ataki na Radio Maryja odpowiadają osoby, które nie lubią wolności. Jak dodaje, "często są to potomkowie komunistycznych aparatczyków, nieznający pojęcia wolność".

Przemysław Czarnek wychwala ojca Rydzyka

Szef MEIN skomentował również proces dotyczący zatajenia informacji publicznej przez Lux Veritatis. Jak twierdzi, o. Tadeusz Rydzyk wszystkie działania podejmuje zgodnie z prawem, a za ostatnie, niesłuszne oskarżenia odpowiada opozycja, która regularnie oczernia duchownego.

Ataki to nic nowego, tylko coraz bardziej obrażają. Przekraczają wszystkie możliwe granice, zarówno ci z Lewicy i pan Donald Tusk, który kłamie - dodał minister.

Kończąc, Przemysław Czarnek zapewnił, że jego resort zamierza wspierać redemptorystę między innymi poprzez promowanie wycieczek do Parku Pamięci Narodowej w Toruniu.