18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kolejny cios w serce

Tak się kończy bratanie z PiS. KUKIZ OSTATNI W RANKINGU ZAUFANIA

Emilia Waszczuk
17.08.2021  08:30
olejny cios w serce Pawła Kukiza. Politykowi nikt już nie ufa?
olejny cios w serce Pawła Kukiza. Politykowi nikt już nie ufa? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Najnowszy ranking zaufania to cała masa zaskakujących (albo i nie) wieści. Największa rewolucja to pozycja Pawła Kukiza, któremu po zbrataniu się z PiS mało już kto ufa.

Kolejne smutne wieści dla Pawła Kukiza. Po tym, jak politykujący ex gwiazdor zagłosował wraz z PiS za przyjęciem ustawy "Lex TVN", na jego głowę sypią się gromy. Dawni koledzy z branży artystycznej zaczęli się od niego odcinać, powstała inicjatywa blokowania jego utworów w mediach, niegdysiejsi fani łamią płyty, a w najnowszym sondażu partia pana Pawła dostała smutne zero procent poparcia.

Nadszedł jednak kolejny dzień i kolejny cios w serce. Onet opublikował właśnie najnowszy, sierpniowy ranking zaufania do polityków. I co? I Paweł Kukiz wylądował w nim na ostatnim miejscu.

Ranking zaufania. Paweł Kukiz przegrywa ze wszystkimi

Według najnowszego badania przeprowadzonego dla serwisu przez IBRIS, Pawłowi Kukizowi ufa 13,5 procent badanych. To najgorszy wynik w calutkim zestawieniu, dający politykowi szare pierwsze miejsce od końca. Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że taką samą niską notę zanotował Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, warto jednak bardziej zagłębić się w wyniki badania. Tu bowiem na jaw wychodzi, że Paweł Kukiz dostał dużo więcej w rankingu nieufności...

Kilka ładnych lat temu Paweł Kukiz głosił wszem wobec, że politycy się sprzedają, to najgorsza grupa społeczna, on ich nie szanuje, a jeśli kiedyś zacznie się w polityce babrać, należy mu wtedy splunąć w twarz i nazywać szmatą. Biedaczek nie wiedział eszcze, jak bardzo prorocze wypowiada słowa.

Ranking Zaufania. Kaczyński pobity przez Tuska

W najnowszym sondażu zrealizowanym przez IBRIS, liderem społecznego zaufania zostaje prezydent Andrzej Duda, któremu z jakichś nieznanych bliżej powodów ufa aż 42,6 procent obywateli. Drugie miejsce należy do premiera Mateusza Morawieckiego (40,3 proc), a trzecie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

W poniedziałek Polskę obiegła wieść o zaskakujących wynikach sondażu wyborczego, w którym Koalicja Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość zanotowały identyczne poparcie. Dziś otrzymujemy za to kolejny ranking i wielką rewolucję w pozycji liderów.

Z miesiąca na miesiąc ostro spadło zaufanie do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiemu. W sierpniu zawierza mu 27,6 procent badanych, co oznacza spadek aż o 6,9 procent. W tym samym czasie lider KO Donald Tusk zaliczył awans o 1,1 pkt proc. i dziś ufa mu 32,4 proc. wyborców. Były premier deklasuje więc obecnego wicepremiera i powoli odbiera mu polityczne przywództwo.

logo Tu się dzieje