18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo my!

REKORDOWA FREKWENCJA W WYBORACH! Tłumy do urn

12.07.2020  18:34
Wybory prezydenckie - rekordowa frekwencja
Wybory prezydenckie - rekordowa frekwencja Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Według oficjalnych danych PKW Polacy znów idą na rekord. W drugiej turze wyborów prezydenckich odnotowujemy rekordową frekwencję.

Trwa druga tura wyborów prezydenckich w Polsce. Polacy masowo ruszyli do urn. Ruszyli też politycy z rodzinami. Swoje głosy oddali już obaj kandydaci. Co szokujące, NIE ZAGŁOSOWAŁA Kinga Duda - córka prezydenta wybiegła z lokalu.

O godzinie 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze dane o frekwencji wyborczej. Już wiemy - znów idziemy na rekord.

Polacy głosują

Do godziny 17 w całej Polsce zagłosowało aż 52,1 procent uprawnionych. Dwa tygodnie temu o tej porze zdążyło zagłosować niespełna 49 procent uprawnionych. Jaki będzie wynik końcowy? Jest duża szansa na to, że pobijemy rekord sprzed 2 tygodni - wtedy do urn poszło 64,61 procent upoważnionych. 

W wyborach prezydenta RP według stanu na godz. 17 liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach wyniosła 29 mln 359 tys. 152 osoby. Wydano karty do głosowania 15 mln 295 tys. 512 osobom uprawnionym, co stanowi 52,1 proc. w stosunku do liczby uprawnionych do udziału w tych wyborach

- przekazał przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Przeczytaj więcej
Komentarze