18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NIEBEZPIECZNY INCYDENT

ROSYJSKI SZPIEG ZATRZYMANY! Działał w czasie obrad Sejmu

Emilia Waszczuk
28.03.2022  12:03
Szpieg Putina zatrzymany w Domu Poselskim!
Szpieg Putina zatrzymany w Domu Poselskim! Fot: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Mężczyzna z paszportem rosyjskim został zatrzymany w Warszawie. Podejrzewany jest o szpiegostwo na rzecz Rosji. Zbierał informacje w budynku rządowym.

Groźne zdarzenie w Nowym Domu Poselskim w Warszawie. Rzeczpospolita donosi, że w biegłym tygodniu na terenie budynku pojawił się nieznany mężczyzna. Intruz podejrzewany jest o zbieranie informacji na rzecz Rosji. Putin planował atak na posłów?!

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do incydentu doszło w nocy ze środy na czwartek. Przy wejściu do Nowego Domu Poselskiego nie ma bramek, a mężczyzna miał wykorzystać zamieszanie, które spowodowała wchodząca przed nim osoba

- podaje "Rzeczpospolita".

Szpieg Rosji działał w czasie obrad Sejmu

Obcy mężczyzna został zauważony przez jednego z posłów, ten zawiadomił ochronę. Intruz został wylegitymowany, okazało się, że ma rosyjski paszport. Mężczyzna telefonem rejestrował rozkład pomieszczeń w budynku.

Incydent był o tyle groźny, że miał miejsce w środku dwudniowego posiedzenia Sejmu. W Nowym Domu Poselskim zakwaterowana jest znaczna część posłów, a jak wynika z naszych informacji, jednym z lokatorów, obecnych tej nocy w budynku, był marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej

- pisze "Rzeczpospolita".

Centrum Informacyjne Sejmu nie potwierdza i nie zaprzecza doniesieniom gazety. W odpowiedzi na zapytanie dziennika zasłaniają się ustawą o dostępie do informacji pub licznej.

logo Tu się dzieje