18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ściągnęli mu najlepszego chirurga

TERLECKI W CIĘŻKIM STANIE? Miał poważną operację

17.10.2021  11:28
Ryszard Terlecki przeszedł poważną operację
Ryszard Terlecki przeszedł poważną operację Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki trafił do szpitala i przeszedł poważną operację. Polityk PiS mógł liczyć na specjalne traktowanie i najlepszą możliwą obsługę w szpitalu.

Gdy choruje ważny polityk PiS, okazuje się, że polska służba zdrowia działa perfekcyjnie. Pacjent natychmiast trafia do dobrego szpitala i błyskawicznie poddawany jest badaniom oraz przechodzi ratującą zdrowie i życie operację. Co więcej, nie operuje go rezydent w dwudziestej godzinie pracy czy wymęczony chirurg, tylko najważniejszy lekarz w kraju. I to w dodatku ściągany jest specjalnie dla pacjenta vip-a.

Tak właśnie stało się w sobotę. Do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 71-letni polityk miał ostry atak woreczka żółciowego. Potrzebna była szybka operacja.

Ryszard Terlecki w szpitalu

Jak ustalił "Fakt", specjalnie dla pana Ryszarda do Krakowa ściągnięty został pierwszy chirurg RP, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej profesor Andrzej Matyja. Sam lekarz doniesień tych potwierdzić nie chciał, w rozmowie z dziennikarzami oznajmił, że obowiązuje go tajemnica lekarska.

Pierwsze objawy problemów zdrowotnych  u Ryszarda Terleckiego pojawić się miały kilka dni temu. Polityk skarżył się na ostre bóle, a w sobotę czuł się już tak fatalnie, że trafił do szpitala. Lekarze zapewniają jednak, że... operacja była planowana.

Co się stało Terleckiemu?

Jak na razie nie wiadomo, w jakim stanie dokładnie jest polityk. Klub PiS milczy, lekarze milczą. Tymczasem spieszymy wyjaśnić, co takiego działo się z panem wicemarszałkiem. Do zapalenia pęcherzyka żółciowego dochodzi, gdy człowiek ma problemy z... żółcią. O ironio nie chodzi o nienawiść, w której tak nieraz lubują się politycy. Mowa o powikłaniach kamicy żółciowej i zablokowaniu odpływu żółci. Płyn podrażnia ściany pęcherzyka, a wzrost ciśnienia wywołuje zaburzenia w przepływie krwi w błonie śluzowej.

Kamica pęcherzyka żółciowego objawia się ostrym bólem brzucha, pojawiającym się głównie po spożyciu tłustego posiłku. Ból pojawia się pod żebrami, po prawej lub centralnej stronie i może promieniować pod prawą łopatkę. Towarzyszyć mu mogą nudności i wymioty oraz wzdęcie brzucha.

Czytaj także
Przeczytaj więcej