18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nadzieja umiera ostatnia

RZĄD PRZYSPIESZY ODMRAŻANIE POLSKI? Niedzielski postawił warunek

Emilia Waszczuk
29.04.2021  18:09
Adam Niedzielski obiecuje przyspieszenie w odmrażaniu Polski
Adam Niedzielski obiecuje przyspieszenie w odmrażaniu Polski Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd podejmie odważniejsze kroki w luzowaniu obostrzeń - obiecuje minister zdrowia. Nie ma jednak nic za darmo. Adam Niedzielski postawił Polakom twardy warunek.

Już za kilka dni rozpocznie się wielkie odmrażanie gospodarki. W ciągu miesiąca rząd chce przywrócić działanie niemal wszystkich branż, zagonić ludzi z powrotem do kościołów, a dzieci na nowo przyzwyczaić do siedzenia w ławkach.

Pierwszego maja zwiększone zostaną limity uprawiania sportu na świeżym powietrzu, a od czwartego maja zaczną otwierać się instytucje kultury i handel, a później kolejno turystyka, gastronomia, eventy i rozrywka. Zdaje się jednak, że ciągle jest nadzieja na przyspieszenie działań. Czy już za chwilę pożegnamy lockdown ostatecznie?

Szybsze odmrażanie gospodarki. Niedzielski stawia warunek

O to, czy rząd planuje (i kiedy) znieść wszystkie ograniczenia, spytany został minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk w rozmowie z Polsat News ogłosił, że Polska ma wielką szansę na to, by latem niemal całkowicie uwolnić się od restrykcji. Co musimy zrobić, by tak się stało?

Droga ku wolności jest jedna - twierdzi Adam Niedzielski. Trzeba się szczepić. Jeśli Polacy masowo stawią się po szczepionki, a producenci preparatów nie będą zmniejszać i przesuwać dostaw, niedługo osiągniemy odporność zbiorową, a rząd ruszy z odmrażaniem z kopyta.

20 milionów szczepień do końca czerwca, to parametr, którego spełnienie będzie pozwalało podjąć odważniejsze decyzje ws. restrykcji

- oznajmił minister zdrowia.

Adam Niedzielski twierdzi, że dzięki temu będzie można bardziej poluzować restrykcje w hotelach (od 8 maja będą pracować tylko w 50 procentach), a nawet otworzyć kluby i dyskoteki, oraz organizować koncerty w zamkniętych salach!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze