18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielkie odmrażanie cz.2

RZĄD ZNIESIE KOLEJNE RESTRYKCJE! Zmiany od czerwca

Emilia Waszczuk
21.05.2021  17:54
Kolejne zmiany w obostrzeniach. dalsze luzowanie restrykcji w czerwcu
Kolejne zmiany w obostrzeniach. dalsze luzowanie restrykcji w czerwcu Fot: Grzegorz Bukała/REPORTER

Wielkie odmrażanie nie skończy się wraz z majem. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada otwieranie kolejnych branż i luzowanie ograniczeń. Pierwsze zmiany już na początku czerwca.

Eksperci zapowiadają na lato czwartą falę (lub falkę) pandemii, a Ministerstwo Zdrowia zapowiada wielkie luzowanie. Minister Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, że zaraz po Bożym Ciele przyjdzie czas na odmrażanie kolejnych branż i luzowanie obowiązujących dziś przepisów. Ten wirus jest już w odwrocie? Nie trzeba się go bać?

Zmiany w obostrzeniach od 5 czerwca

Minister Zdrowia Adam Niedzielski jest pewien - Polska wygrywa z pandemią, a skoro tak, to trzeba luzować. Choć w maju otworzyło się już (i otworzy) wiele branż, to kolejne ciągle pozostają w zamknięciu. na Polakach ciąży też wiele przepisów i utrudnień, limitów i ograniczeń. Kiedyś trzeba będzie to wszystko zacząć luzować i już wiadomo, że nie musimy długo czekać.

Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa. Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności

- zapowiedział minister zdrowia.

Adam Niedzielski zaznaczył przy tym, że jak na razie rząd nie zamierza niczego bardziej przyspieszać. Część branż już została uwolniona wcześniej, niż zakładał to plan majowy, następne kroki będą jednak nie milowe, a raczej malutkie i dość powolne.

Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni

- powiedział Adam Niedzielski.

Jedno ograniczenie zostanie... na zawsze?

Co miałoby się zacząć otwierać w czerwcu? Czy jeszcze tego lata mamy szanse na imprezy masowe lub zabawę w klubach nocnych? Adam Niedzielski szczegółów nie zdradza, choć przyznał, że zmiany czekają także branżę rozrywkową.

Jednocześnie minister zdrowia oznajmił, że jest jeden przepis, którego rząd nie zniesie na sto procent i Polacy nie mają na co w tym zakresie w najbliższych miesiącach liczyć - zmian tu nie będzie. O co chodzi? O tak znienawidzone przez wielu ludzi maseczki.

Jednego tylko nie ruszymy. [...] Maseczki zostaną obowiązkowe wewnątrz tzn. w przestrzeniach wspólnych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu

- powiedział stanowczo Adam Niedzielski.