18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Środowisko LGBT da mu klapsa?

Rabiej o adopcji dzieci przez gejów. Zaskakująca wypowiedź

17.09.2019  09:51
Paweł Rabiej i adopcja dzieci przez gejów w Polsce - środowisko LGBT go znienawidzi?
Paweł Rabiej i adopcja dzieci przez gejów w Polsce - środowisko LGBT go znienawidzi? Fot: VIPHOTO/East News

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który nie ukrywa, że jest gejem, znowu poruszył temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Niedawno wywołał skandal, zapowiadając, że związki partnerskie to początek zmian w tym kierunku. Czyżby zmienił zdanie?

Paweł Rabiej (Nowoczesna) pojawił się w poniedziałek w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o „planie Rabieja” podczas konwencji PiS w Lublinie i być może środowisko LGBT w Polsce da mu klapsa.

Rabiej stwierdził, że prezes PiS używa jego nazwiska jako straszaka, tak jak kiedyś straszył Polaków imigrantami. Nie ma jednak zamiaru reagować na zaczepki wodza z Nowogrodzkiej.

Wiceprezydent Warszawy powiedział, że jest… konserwatystą w podejściu do zmian społecznych, które „muszą wynikać z dojrzewania społecznego”. Zapowiedział jednak, że po wyborach musi zostać poruszony temat wprowadzenia w Polsce związków partnerskich. Czy to pierwszy krok do adopcji dzieci przez osoby homoseksualne?

To jest rozwiązanie niezwykle kontrowersyjne, za którym osobiście nie jestem. Państwo polski powinno badać inne możliwości, np. "przysposobienie zastępcze" – zaskoczył swoją wypowiedzą Paweł Rabiej w Polsat News.

Czy zmieni też poglądy na temat aborcji? Jak czas temu w wywiadzie radiowym powiedział, że to nie zabijanie, a nie jedynie usuwanie niechcianej ciąży.

Czytaj także