18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

równi i równiejsi

Niższe pensje dla polityków przez epidemię? PiS: TO ABSURD

Emilia Waszczuk
04.05.2020  13:58
Niższe pensje dla polityków przez epidemię? PiS: TO ABSURD
Niższe pensje dla polityków przez epidemię? PiS: TO ABSURD Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Jacek Sasin w Radio ZET kpił z pomysłu obniżki pensji dla polityków w związku z pandemią. Minister ani myśli solidaryzować się z Polakami.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków straciło pracę i całe biznesy, oraz źródła dochodów, a bezrobocie sięga już około 10 procent. Ogromny odsetek osób, które utrzymały stanowiska, mierzy się z innym problemem - przymusową obniżką pensji. Takie możliwości daje pracodawcom przygotowana przez PiS Tarcza Antykryzysowa. Jak się jednak okazuje, akurat w polityce nie ma chęci solidaryzowania się z poszkodowanymi obywatelami.

W poniedziałek rano Jacek Sasin gościł w Radiu ZET, gdzie poinformował, że wybory prezydenckie 10 maja nie mogą się odbyć. Przedstawił plany PiS na najbliższy czas i oczywiście winę za bałagan zrzucał na opozycję i Senat. Przy okazji odniósł się do pomysłu obcięcia wynagrodzeń dla polityków, co miałoby przynieść Polsce oszczędności w czasie kryzysu. Jego stanowisko było jednoznaczne.

Pensje polityków niższe?

Sasin na pomysł obniżenia mu i jego kolegom pensji, zareagował kpiąco. Polityk twierdzi, że takie rozwiązanie to absurd. Ironizował, że może powinien zacząć pracować za darmo...

Możemy pracować i za darmo, oczywiście. To idzie w stronę absurdu. - uniósł się.  - Może obniżmy sobie o 50 proc., może o 80 proc.? Dlaczego nie? – ironizował.

Później polityk przeszedł do ataku. Stwierdził, że jeśli on ma cierpieć i dostawać mniej pieniędzy, może inni też powinni zostać tak potraktowani? Swojej rozmówczyni Beacie Lubeckiej zasugerował, że już samo zadawanie podobnych pytań to nonsens, a najpierw niech i ona zrezygnuje z części swego wynagrodzenia.

A kiedy redaktorzy, dziennikarze obniżą sobie pensje?

- spytał złośliwie. Dziennikarka odparła mu, że w jej firmie takie kroki już poczyniono.

Zdaniem Sasina rozmowa o obniżaniu wynagrodzeń dla polityków jest teraz nie na miejscu, bo "mamy poważne problemy w kraju i być może grozi nam paraliż państwa".

Przeczytaj więcej
Komentarze