18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Długa lista zarzutów

Radny z PiS aresztowany! "Molestowanie dziecka"

Wojciech Kozicki
06.05.2021  20:42
Radny związany z PiS i członek zarządu powiatu miechowskiego wybrany z ramienia PiS został ARESZTOWANY
Radny związany z PiS i członek zarządu powiatu miechowskiego wybrany z ramienia PiS został ARESZTOWANY Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Radny związany z PiS i członek zarządu powiatu miechowskiego wybrany z ramienia PiS został ARESZTOWANY. Jak ujawnia Wirtualna Polska, może okazać się pedofilem! Zarzuca mu się MOLESTOWANIE DZIECKA!

Wojciech D., czyli radny i członek zarządu powiatu miechowskiego wybrany z ramienia PiS został aresztowany. Wirtualna Polska ujawnia, że niegdysiejszy zastępca komendanta powiatowego policji usłyszał m.in. zarzut molestowania dziewczynki w wieku poniżej 15 lat.

Radny z PiS aresztowany. Lista zarzutów, m.in. molestowanie dziecka

WP.pl ujawnia, że kłopoty Wojciecha D. zaczęły się, gdy pod lupę wzięli go policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych i dotarli do jego korespondencji z nastoletnią córką jego znajomych. Gdy przesłuchano nastolatkę, miała zeznać, że były policjant łapał ją za miejsca intymne i składał „niedwuznaczne propozycje”.

Mimo że D. odszedł z policji w 2018 r. (był wtedy zastępcą komendanta powiatowego w Miechowie w Małopolsce), to funkcjonariusze z BSW przyjrzeli się działalności 47-latka. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że dzięki analizie bilingów telefonicznych śledczy trafili na korespondencję pomiędzy Wojciechem D. a nastoletnią córką jego znajomych – podaje Wirtualna Polska.

Na tym nie koniec, bo BSW zdobyło również dowody na to, że Wojciech W. pracując w policji używał radiowozu do przewożenia prywatnych mebli. Tym samym, zebrane dowody pozwoliły na postawienie jesienią 2020 r. Wojciechowi D. zarzutów z artykułów 200 i 231 Kodeksu karnego - czyli seksualnego wykorzystania małoletniej poniżej 15. roku życia oraz nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza państwowego.

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że Wojciech W. 15 stycznia 2021 r. o godz. 16.50 spowodował wypadek na skrzyżowaniu ul. Racławickiej z drogą krajową numer 7 w Miechowie. Wjechał w tył fiata stojącego na czerwonym świetle. Jak podaje Wirtualna Polska, po badaniu alkomatem okazało się, iż zatrzymany miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Kierujący alfą 46-latek miał chwiejny krok i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Nie był agresywny wobec policjantów. Ponieważ odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, został przewieziony do szpitala celem pobrania próbek krwi do badań - relacjonowała Ewelina Frejowska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. (Wyborcza)

Jak potwierdza Prokuratura Okręgowa w Krakowie, prowadzi śledztwo przeciwko Wojciechowi D., podejrzanemu o cztery czyny zabronione takie jak czyny przeciwko wolności seksualnej, czyny przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego (przekroczenie uprawnień), czyny przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji i czyny przeciwko wolności i mieniu.

Według informacji Wirtualnej Polski na początku kwietnia mężczyzna pod wpływem alkoholu wtargnął na posesję jednego z policjantów, którzy prowadzili czynności na miejscu jego styczniowego wypadku. Tego było zbyt wiele dla śledczych, którzy postawili D. kolejne zarzuty i w końcu wystąpili do sądu o areszt dla byłego policjanta. 9 kwietnia Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia aresztował go na dwa miesiące – pisze WP.pl.

PiS odcina się od podejrzanego radnego

Partia PiS wyrzeka się Wojciecha D. Krzysztof Świerczek z Zarządu Powiatowego PiS w Miechowie podkreślił, że aresztowany nie należy do partii, a do tego został zawieszony w członkostwie w klubie PiS. Radny powiatowy zapewnia, że nie ma informacji o postawionych zarzutach, ale jeśli się pojawią, partia na pewno podejmie dalsze kroki.

Warto jednak przypomnieć, że w wyborach samorządowych w 2018 Wojciech D. zdobył mandat radnego dzięki 290 głosom, które oddali na niego mieszkańcy powiatu miechowskiego. Kandydował z listy PiS. Do zarządu powiatu (wciąż zajmuje to stanowisko) Wojciech D. został wybrany również głosami radnych PiS – przypomina WP.pl.