18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerwał milczenie

Rafał Trzaskowski MA COVID-19. "Jest coraz bardziej zaraźliwy"

15.07.2022  16:04
Rafał Trzaskowski choruje na COVID-19
Rafał Trzaskowski choruje na COVID-19 Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że zaraził się koronawirusem. Polityk przypomniał, że choroba nadal istnieje, a w ostatnim czasie rozprzestrzenia się coraz szybciej. Wspomniał też o nietypowych objawach.

Prognozy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego powoli stają się faktem, a nowa fala COVID-19 dociera do Polski. Wzrost zakażeń nabierze rozpędu już w sierpniu i najpewniej spadnie dopiero w listopadzie. Niestety, koronawirus jest groźny nawet teraz, o czym przekonał się prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski z koronawirusem

Rafał Trzaskowski poinformował na Facebooku, że ma COVID-19. Zaapelował też do wszystkich, by "uważali na siebie i nie lekceważyli choroby".

W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach - przekazał 50-latek.

Informację o zakażeniu koronawirusem prezydenta Warszawy potwierdził stołeczny ratusz. Trzaskowski nie przekazał, z jakimi objawami choroby się zmaga.

Ostatniej doby resort zdrowia odnotował 1974 nowe zakażenia oraz 298 ponownych. Dwie osoby zmarły z powodu COVID-19. Od 16 maja w kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

logo Tu się dzieje