18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to zaboli

Duda będzie przerażony. Trzaskowski atakuje, roznosi wybory

08.06.2020  18:03
Rafał Trzaskowski zebrał milion podpisów w 5 dni?
Rafał Trzaskowski zebrał milion podpisów w 5 dni? Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Rafał Trzaskowski zostanie nowym prezydentem Polski? Kandydat KO miał na zebranie 100 000 podpisów poparcia zaledwie kilka dni. Wynik warszawiaka może przerazić Andrzeja Dudę.

Czyżby kończyła się władza PiS w Polsce, a Andrzeja Dudę czekało pożegnanie z Pałacem Prezydenckim? Po wielkim wyborczym bałaganie, odwołaniu głosowania z dnia na dzień, a później wymianie kandydata przez KO, w kraju coś jakby ruszyło. Polacy tłumnie wyszli na ulice. Nie protestować - składać podpisy.

Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów i kalendarz wyborczy, i od razu jasnym stało się, że nowi kandydaci będą mieć bardzo pod górkę - dostali zaledwie kilka dni na zebranie podpisów. Rafał Trzaskowski właśnie zdał swój test - i to śpiewająco.

Trzaskowski ma milion podpisów?

W poniedziałek politycy PO - Andrzej Halicki, Marcin Kierwiński i Jan Grabiec - poinformowali, że Rafał Trzaskowski kończy zbiórkę podpisów, a te zostaną złożone w PKW następnego dnia. Wszystko wskazuje przy tym na to, że kandydatowi w ekstremalnie krótkim czasie udało się zdobyć ponad milion głosów poparcia.

Tylko w województwie mazowieckim zebrano już ponad 200 tysięcy głosów. Ponad 140 tys. płynie już z województwa wielkopolskiego (a zbieranie nadal trwa). Pomorskie przekaże podpisy 117 331 osób... A to tylko 3 pierwsze województwa.

Poseł Arkadiusz Myrcha już poinformował na Twitterze (na razie nieoficjalnie), że liczba zweryfikowanych podpisów zbliża się do miliona. Jaki będzie ostateczny wynik? I jak zareaguje Andrzej Duda, który z wielką dumą prezentował swego czasu 2 miliony podpisów, zbierane nie przez 5 dni, a przez miesiąc?

Przeczytaj więcej
Komentarze