18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słabo?

Rafał Trzaskowski dostał przykrą niespodziankę od miasta jego żony

13.07.2020  17:17
Rafał Trzaskowski dostał przykrą niespodziankę od miasta jego żony
Rafał Trzaskowski dostał przykrą niespodziankę od miasta jego żony Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rafał Trzaskowski jest wielkim przegranym minionych wyborów prezydenckich. Chociaż oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, to już raczej nic się nie zmieni i triumfatorem będzie Andrzej Duda. Aktualnie dzień upływa na analizach tego, kto jak głosował i dlaczego.

Rafał Trzaskowski otrzymał nieprzyjemną, wyborczą niespodziankę od mieszkańców rodzinnego miasta jego żony. Choć w wielu miastach to właśnie on był zwycięzcą, Rybnik opowiedział się po stronie Andrzeja Dudy.

Rafał Trzaskowski poniósł bolesną porażkę w Rybniku

Jeszcze w spocie wyborczym Rafał Trzaskowski zapewniał, że Rybnik jest jego ulubionym miejscem na ziemi, konkretnie tak mocno prezydent Warszawy upodobał sobie dom swojego teścia.

Niestety, mieszkańcy miasta nie podzielili jego entuzjazmu. W Rybniku Rafał Trzaskowski przegrał z Andrzejem Dudą w stosunku 48,21 procent do 51,79 procent. W wyborach prezydenckich 2020 kandydat KO otrzymał w tym śląskim mieście 32 667 głosów, podczas gdy Andrzeja Dudę poparło 35 092 mieszkańców Rybnika.

Andrzej Duda zdecydowanie mocno cieszy się ze swojego zwycięstwa w tym mieście. To taka delikatna szpileczka, która zaboli Rafała Trzaskowskiego i jego żonę, Małgorzatę. Na osłodę wielki przegrany może skupić się na swoim wyniku w stolicy - tam prezydent walczący o reelekcję, nie miałby najmniejszych szans na wygraną.

Tych wyborów jeszcze długo nie zapomnimy. 

Czytaj także