18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gooorącooo

Andrzej Duda zagrożony? PO wymienia Kidawę-Błońską. MAJĄ KANDYDATA

15.05.2020  08:52
Andrzej Duda ma nowego kontrkandydata. Rafał Trzaskowski na prezydenta
Andrzej Duda ma nowego kontrkandydata. Rafał Trzaskowski na prezydenta Fot: Adrian Ciężki/REPORTER

Małgorzata Kidawa-Błońska kończy swą walkę o fotel prezydencki - rezygnuje z wyborów. Cała Polska zamarła. Kogo wystawi PO? Rzeczpospolita donosi, że mają już kandydata.

Niespodziewany (ale oczekiwany) zwrot akcji w walce o prezydenturę. Platforma Obywatelska zdecydowała o wymianie kandydata do wyborów prezydenckich. Nadszedł koniec Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kto za nią?

Oficjalną decyzję poznać mamy jeszcze 15 maja. O godzinie 10 mają zebrać się przedstawiciele KO i wybrać najlepszego śmiałka. "Rzeczpospolita" donosi jednak, że decyzja już zapadła - to prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski kontra Duda?

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" twierdzą, że Rafał Trzaskowski zgodził się na start w wyborach i chce sklejać Polskę tak, jak sklejał Warszawę, byle nie taśmą. Decyzja o jego kandydaturze ma być podana do publicznej wiadomości tuż po zebraniu zarządu partii.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak twierdzi, że Trzaskowski jest kandydatem idealnym.

Bez wątpienia Małgorzata Kidawa-Błońska i Radosław Sikorski to bardzo dobrzy politycy, ich kompetencje są bezsporne. Ale trzeba patrzyć na preferencje wyborców. To, co było atrakcyjne 10 lat temu, nie znaczy, że teraz takie będzie

- powiedział.

Odpowiada (Trzaskowski - red.) profilowi kandydata, które znane były w badaniach partii od listopada - dodał w TVN24.

Innego zdania jest była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie twierdzi, że Rafał Trzaskowski jest złym kandydatem. Boi się jednak o przyszłość stolicy.

Nie wolno oddać Warszawy komisarzowi z PiS. Opamiętajcie się!

- napisała na Twitterze i dodała, że jej zdaniem najlepszy na prezydenta byłby Radosław Sikorski.

Przeczytaj więcej
Komentarze