18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Określił się

Rafał Trzaskowski odetnie Kościół od Państwa. Mocne stanowisko

16.06.2020  20:18
Rafał Trzaskowski odetnie Kościół od Państwa. Mocne stanowisko
Rafał Trzaskowski odetnie Kościół od Państwa. Mocne stanowisko Fot: Jan Bielecki/East News

Rafał Trzaskowski rośnie w siłę i poparcie wyborcze. Kandydat na prezydenta odniósł się do relacji Państwo-Kościół. Za swojej kadencji chciałby podjąć stanowcze kroki, które zmienią dotychczasowe oblicze Polski.

Rafał Trzaskowski nie tak dawno dołączył do rywalizacji o fotel prezydenta Polski, a już stał się jednym z faworytów wyścigu. Kandydat KO chce za swojej kadencji wprowadzić wiele zmian i zupełnie tego nie ukrywa.

Rafał Trzaskowski jest jednocześnie największym kontrkandydatem dla ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Wydaje się, że obecny prezydent czuje już na karku chłodny oddech rywalizacji i dlatego decyduje się na tak drastyczne kroki, jak wygłaszanie swoich opinii na temat społeczności LGBT.

Rafał Trzaskowski odetnie Kościół od Państwa

W tym samym momencie, Rafał Trzaskowski skupił się w swoich przemówieniach na relacji Państwo-Kościół, która za rządów obecnie urzędującego prezydenta jest niejako nierozerwalna. Obecny prezydent Warszawy chce w tym względzie wiele zmienić.

Mam szacunek dla tradycji, ale musi być rozdział Kościoła od Państwa

- mówił Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej.

Jednocześnie jako alternatywę dla wiernych, którzy chcieliby mocniej wspierać Kościół w swoim Państwie, kandydat KO proponuje opcję przeznaczenia 1% podatku na potrzeby wspólnoty religijnej. Coś nam się wydaje, że ojcu Rydzykowi nie spodobają się takie radykalne kroki. 

Przeczytaj więcej
Komentarze