18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przelało się

Rafał Trzaskowski pokazuje pazury. TVP Info do likwidacji

14.06.2020  13:29
Rafał Trzaskowski pokazuje pazury. TVP Info do likwidacji
Rafał Trzaskowski pokazuje pazury. TVP Info do likwidacji Fot: Tomasz Kudala/REPORTER

Rafał Trzaskowski szturmem przechodzi przez kampanię. Jego poparcie rośnie z dnia na dzień, a polityk zaczyna też pokazywać swoje znacznie ostrzejsze oblicze. 

Rafał Trzaskowski zaskoczył wszystkich, kiedy zastępując Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata opozycji na prezydenta, zaczął cieszyć się natychmiastową i dużą popularnością. W związku z tym poczuł się mocniej w swojej pozycji i zaczyna przedstawiać coraz ostrzejsze wizje przyszłości.

Rafał Trzaskowski zlikwiduje TVP Info?

Na spotkaniu z wyborcami w Opolu powiedział bardzo mocne słowa o TVP Info. Flagowa telewizja obecnej partii rządzącej może znaleźć się w ogromnych tarapatach, jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Polski.

Dlaczego pan prezydent zgadza się na to, że telewizja kiedyś nazywana publiczną, nadal szczuje jednych na drugich? (...) Czy panu prezydentowi już nie przeszkadza prezes Kurski?

- pytał Trzaskowski.

Potem zaś stwierdził, że "autorytetu TVP Info nie da się odbudować i dlatego trzeba ją zlikwidować". Jakby tego było mało, obecny prezydent Warszawy zapowiedział powstanie nowej telewizji publicznej. 

W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna. Bez TVP Info, bez Wiadomości, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj zatruwa nasze życie publiczne (...) Niech już nigdy nikogo nie skusi, by używać telewizji publicznej, która powinna nas edukować, wspierać w trudnych czasach, żeby wykorzystać ją do celów politycznych

- mówił w dalszej części wystąpienia. 

TVP Info powinno zacząć się pakować?

Czytaj także