18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gorąco

Trzaskowski idzie na wojnę z TVP. Ma dość szczucia

17.06.2020  09:01
Rafał Trzaskowski pozywa TVP
Rafał Trzaskowski pozywa TVP Fot: Rafał Trzaskowski/Twitter

Rafał Trzaskowski ma dość oszczerstw w TVP. Kandydat na prezydenta w środę złoży pozew cywilny przeciw telewizji.

Codziennie nowe informacje, niekoniecznie rzetelne i sprawdzone, częściej wyssane z palca, co gorsza - jawnie atakujące i obrażające Rafała Trzaskowskiego. Gdzie? W TVP, czyli podobno publicznej telewizji. Polityk PO, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski ma dość i ogłasza wojnę.

Polityk postanowił odpowiedzieć na ataki telewizji. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", w środę rano złoży pozew cywilny przeciw TVP.  Informację potwierdzają jego sztabowcy.

Koniec szczucia w TVP?

Rafał Trzaskowski zamierza walczyć o swe dobre imię. Od TVP żąda między innymi emitowania przez pięć dni z rzędu, tuż przed głównym wydaniem "Wiadomości" przeprosin. Ponadto chce zadośćuczynienia w kwocie 100 tysięcy złotych, ale nie dla siebie. Pieniądze te z TVP miałyby popłynąć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TVP przekazała wiele nieprawdziwych informacji, które w sposób dotkliwy oraz intencjonalny naruszyły dobra osobiste powoda. Działania telewizji są przykładem niewywiązania się z zasad wykonywania pracy dziennikarza - napisano w pozwie.

Świadomie idziemy na zderzenie z telewizją Jacka Kurskiego - mówi jeden ze sztabowców Trzaskowskiego.

Na świadków w sprawie Trzaskowski chce pozwać główne twarze i włodarzy TVP - Jacka Kurskiego, Samuela Pereirę i szefową "Wiadomości" Danutę Holecką.

Koniec TVP?

Jedną z pierwszych zapowiedzi wyborczych, już na starcie kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego, była odważna deklaracja końca TVP. Polityk nie zamierza jednak całkowicie likwidować telewizji publicznej. Chce, aby ta pełniła swą pierwotną rolę, a nie była tubą propagandową PiS.

Trzaskowski zapowiedział zlikwidowanie TVP Info i niemal całkowite wycofanie polityki z TVP. Chce telewizji edukacyjnej i dającej widzom rozrywkę i kulturę.

Przeczytaj więcej
Komentarze