18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

taki upadek boli

ROZPACZ RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. Kolejny cios w samo serce

13.07.2021  11:51
Ludzie przestają ufać Trzaskowskiemu? Cios w serce polityka
Ludzie przestają ufać Trzaskowskiemu? Cios w serce polityka Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Andrzej Duda znów pokonał Rafała Trzaskowskiego! Rok po wyborach prezydenckich warszawski włodarz otrzymał kolejny cios od wyborców.

Prezydent Warszawy równo rok temu przeżył swoją największą życiową porażkę – przegrał o włos w wyborach na głowę państwa. Nie pomogły elokwencja, znajomość języków, aktywizacja młodych i przyjazna aparycja – Andrzej Duda uzyskał reelekcję.

Przez kolejne miesiące zdawało się, że Rafał Trzaskowski rośnie w siłę i stanie się nowym liderem opozycji. Tak też długo było, pobił nawet prezydenta i premiera w rankingu zaufania, później przyszedł jednak kolejny klops – wrócił Donald Tusk i zrzucił młodego, aspirującego polityka z piedestału.

Rafał Trzaskowski traci zaufanie Polaków

Kolejne sondaże to ciosy w serce Rafała Trzaskowskiego. Dopiero co okazało się, że wyborcy PO wolą Donalda Tuska niż jego, a teraz spadł z pozycji lidera w rankingu polityków cieszących się najwyższym zaufaniem społeczeństwa. I znowu pokonał go Andrzej Duda!

W lipcowym badaniu przeprowadzonym przez IBRIS dla Onetu, Rafał Trzaskowski nie jest już pierwszy, a dopiero trzeci. W porównaniu z ostatnim sondażem jego notowania spadły o 1,7 pkt. i dziś politykowi ufa 38,9 proc. wyborców.

Na pierwszym miejscu uplasował się Andrzej Duda, który niby nic nie robi dla obywateli, ale i tak zanotował wzrost zaufania o 2,2 pkt – dziś to już 42,7 proc! Drugie miejsce zajmuje Mateusz Morawiecki z wynikiem 40,03 proc (spadek o 0,2 pkt proc.).

Ranking nieufności. Ziobro wysoko powyżej zera

W całej tej rozpaczy Rafał Trzaskowski może się z czegoś jednak cieszyć – w rankingu braku zaufania wyprzedza go długa lista polityków PIS, a także nowy lider PO Donald Tusk. Prezydentowi Warszawy nie ufa 44,2 proc. wyborców, prezydentowi Polski aż 47,9 proc! Identyczny wynik (z tym Andrzeja Dudy) notuje też Mateusz Morawiecki, gorszy – Donald Tusk, któremu nie ufa aż 58,2 proc obywateli.

Na podium rankingu nieufności niezmiennie stoją też Zbigniew Ziobro (62,9 proc.) i Jarosław Gowin 58,6 proc.), za nimi Jarosław Kaczyński (55,1) i Jacek Sasin (54,6 proc).

Czytaj także
Przeczytaj więcej