18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybory 2020

Rafał Trzaskowski rośnie w siłę. Notowania Dudy spadają

14.06.2020  18:49
Rafał Trzaskowski rośnie w siłę. Notowania Dudy spadają
Rafał Trzaskowski rośnie w siłę. Notowania Dudy spadają Fot: Bartlomiej Zborowski/East News

Rafał Trzaskowski według najnowszego sondażu IBRiS wyrasta na jednego z faworytów zbliżających się wyborów prezydenckich. Andrzej Duda traci poparcie.

Rafał Trzaskowski rośnie w wyborczą siłę. Odkąd tylko rozpoczął swoją kampanię jasne było, że wielu Polaków popiera go gorąco. Tymczasem ostatnie wystąpienia dotyczące środowisk LGBT obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy sprawiły, że ów zaczął tracić poparcie.

Z całą pewnością nie pomaga tutaj fakt, że inny polityk PiS dolał oliwy do ognia stwierdzając, że osoby LGBT to "nie ludzie". Sytuacja się zaostrza, a zaskoczenie i zniesmaczenie wielu Polaków przekłada się na sympatie polityczne.

Rafał Trzaskowski rośnie w siłę

Widać to doskonale na przykładzie najnowszego sondażu IBRiS. Aktualnie dystans między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą uległ znacznemu skróceniu. Wcześniej wydawało się, że nic nie zagrozi obecnie urzędującemu prezydentowi - teraz nie jest to wcale takie oczywiste.

Dziś opublikowano sondaż prezydencki Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzony dla Wirtualnej Polski i mimo wszystko pokazuje on, że Duda jest faworytem do zwycięstwa w I turze wyborów. Prezydent cieszy się w nim 40,7 proc. głosów, a to oznaczałoby, że 12 lipca musiałby mieć miejsce II tura. 

W II turze Andrzej Duda spotkałby się właśnie z Rafałem Trzaskowskim. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej w sondażu IBRiS oddałoby głos 28 proc. badanych. WP zwraca uwagę na to, że jest to aż o 1,4 proc. więcej niż w przypadku poprzedniego badania. Do 28 czerwca natomiast pozostało jeszcze bardzo dużo czasu.

Myślicie, że zdąży obecny prezydent Warszawy jeszcze wygrać ten wyścig?

Przeczytaj więcej
Komentarze