18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy o czym!

Trzaskowski rozmawiał z prezydentem USA!

Wojciech Kozicki
02.07.2020  09:02
Trzaskowski rozmawiał z Obamą - załatwił coś dla Polski?
Trzaskowski rozmawiał z Obamą - załatwił coś dla Polski? Fot: Rajmund Welnic/Polska Press/East News

Prezydent Andrzej Duda odbył przed I turą wyborów spotkanie z Donaldem Trumpem. Rafał Trzaskowski też mierzy wysoko i stara się pokazać z najważniejszymi politykami. Wczoraj rozmawiał z Szymonem Hołownią, a więc być może przyszłym prezydentem Warszawy. Nawiązał też kontakt z byłym prezydentem USA Barackiem Obamą.

Rafał Trzaskowski wyraźnie chciał ogrzać się przed II turą wyborów w blasku znanego zagranicznego polityka. Co prawda mógł udać się np. do Niemiec lub Francji, a Angela Merkel i Emmanuel Macron przyjęliby go z otwartymi ramionami. Wybrał jednak USA. Sztab kandydata potwierdził, że prezydent Warszawy rozmawiał z Barackiem Obamą.

Trzaskowski i Obama kontra Duda i Trump

O czym rozmawiał Trzaskowski z Obamą? Włodarz Warszawy zdradził na Twitterze, że pogadali sobie o demokracji w Polsce, znaczeniu Polski w Zjednoczonej Europie i sojuszu polsko-amerykańskim. Następca Hanny Gronkiewicz-Waltz podkreślił, że prezydent Obama dobrze zapisał się w historii Polski. Tomasz Siemoniak w mediach społecznościowych podkreślił, że to prezydent Obama zdecydował o przyjęciu przez NATO planów obrony Polski oraz ciągłej rotacyjnej amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce od 2014. Nazwał go "prezydentem czynów dla Polski".

To była dobra rozmowa o ważnych sprawach. Ma kontakty, ma możliwość oddziaływania na politykę amerykańską – ujawnił Marcin Kierwiński. (KO)

Przeczytaj więcej
Komentarze