Kłopoty prezydenta

Policja ściga Trzaskowskiego. Powodem Strajk Kobiet?

10.12.2020  08:14
Rafał Trzaskowski ma kłopoty?
Rafał Trzaskowski ma kłopoty? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rafał Trzaskowski otrzymał wezwanie w związku z naruszeniem przepisów porządkowych. Policjanci dostarczyli pismo do warszawskiego ratusza.

Prezydent Warszawy poinformował w mediach społecznościowych o wezwaniu, które otrzymał od Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. Na piśmie widnieje informacja, że jest on wzywany w "charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona postawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenia z art. 54 KW".

Korespondując niedawno z policją, prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych - poinformował na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Analizując treść art. 54 Kodeksu Wykroczeń, można dojść do wniosku, że prezydentowi grozi kara nagany lub mandat w wysokości do 500 zł.

Za co policja ściga Rafała Trzaskowskiego?

Rafał Trzaskowski podczas Strajku Kobiet pojawiał się na protestach, a wideo z tych wydarzeń publikował na Twitterze. Prezydent Warszawy podejrzewa także, że dodatkowym powodem były jego ostrzeżenia skierowane w stronę stołecznej policji. Polityk poinformował bowiem, że jeśli agresja funkcjonariuszy wobec protestujących będzie postępować, wstrzyma on dofinansowania warszawskiej policji. Wsadzą go za kratki?

Czytaj także