18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyborcze obietnice

Trzaskowski chce zamknąć TVP: niewiele tygodni wam zostało

17.05.2020  14:57
Rafał Trzaskowski chce zamknąć TVP
Rafał Trzaskowski chce zamknąć TVP Fot: Jakub Kaminski/East News

Prezydent Warszawy i nowy kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli zostanie głową państwa, zamknie TVP jaką znamy i stworzy nową telewizję publiczną.

Koniec TVP, TVP Info i Wiadomości? Tego chce nowy kandydat w walce o stołek prezydencki - Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zajął miejsce Małgorzaty Kidawy Błońskiej w wyborach i już zyskuje duże poparcie - najnowsze sondaże wskazują, że to on zmierzy się z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów.

W niedzielę Trzaskowski po raz pierwszy wystąpił przed kamerami jako kandydat na prezydenta, opowiedział o swoich planach i odpowiedział na pytania dziennikarzy. Zapowiedział, że jednym z jego celów jest całkowita zmiana telewizji publicznej.

Trzaskowski zamknie TVP?

Prezydent Trzaskowski wskazał, że jego największym priorytetem jest wzmocnienie służby zdrowia. Chciałby jako prezydent znacznie zwiększyć nakłady finansowe na ten właśnie cel. I wie już, skąd potrzebne złotówki weźmie.

Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą jako prezydenta będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB. Zapytacie państwo, skąd na to pieniądze. Otóż pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone właśnie na zdrowie, na nasze szpitale

- powiedział na konferencji prasowej.

Następnie Trzaskowski wyjaśnił, co zamierza zrobić z TVP, która w ostatnich latach stała się (jak wskazują specjaliści od propagandy) tubą PiS.

W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna, bez TVP Info, bez wiadomości, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj zatruwa nasze życie - powiedział.

Telewizja, która miała być publiczną, została przez PiS zdyskredytowana

- ocenił polityk.

Trzaskowski do TVP: spieszcie się

Po jednym z pytań zadanych przez TVP Rafał Trzaskowski pokusił się nawet o groźbę:

Spieszcie się zadawać pytania, bo niewiele wam tygodni zostało

- rzucił do kamery.

Jak ja się cieszę, że będę mógł z wami rozmawiać i wyjaśniać manipulacje

- powiedział także.

Całą konferencję Rafała Trzaskowskiego możecie zobaczyć tutaj:

Czytaj także
Przeczytaj więcej