18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy kandydat na prezydenta

Rafał Trzaskowski na miejsce Kidawy-Błońskiej

15.05.2020  15:51
Rafał Trzaskowski na miejsce Kidawy-Błońskiej
Rafał Trzaskowski na miejsce Kidawy-Błońskiej Fot: Jakub Kaminski/East News

Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem PO w nadchodzących wyborach prezydenckich. Prezydent Warszawy zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o fotel głowy państwa.

Rafał Trzaskowski jest nowym kandydatem PO w nadchodzących wyborach. To rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z rywalizacji o fotel prezydencki - opozycja musiała postawić na silnego kandydata i takiego właśnie upatruje w obecnym prezydencie Warszawy.

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem na prezydenta Polski

Informację o starcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich 2020 przekazał po południu na konferencji prasowej w Sejmie lider PO, Borys Budka. To wszystko oznacza, że dla Platformy Obywatelskiej wybory zaczynają się niejako od nowa. 

Nowy kandydat ma przed sobą trudne zadanie. Będzie musiał sformować komitet i zebrać w czasie epidemii minimum 100 tysięcy podpisów poparcia wśród obywateli. Dopiero po spełnieniu tych warunków jego kandydatura będzie mogła zostać zatwierdzona przez Państwową Komisję Wyborczą.

Jeśli Rafał Trzaskowski wygrałby wybory prezydenckie, wtedy pod znakiem zapytania stanęłaby przyszłość stolicy. W takiej sytuacji obecnego prezydenta Warszawy zastąpiłby komisarz wyborczy wyznaczony przez PiS. Wtedy pierwszy raz od bardzo dawna, stolica znalazłaby się w politycznych rękach Prawa i Sprawiedliwości.