18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra walka

Rafał Trzaskowski zdeklasuje Dudę? Prezydent ma się kogo obawiać

28.05.2020  11:28
Rafał Trzaskowski zdeklasuje Dudę? Prezydent ma się kogo obawiać
Rafał Trzaskowski zdeklasuje Dudę? Prezydent ma się kogo obawiać Fot: Marek Szandurski/East News

Rafał Trzaskowski ma szansę na wygranie wyborów prezydenckich. Najnowszy sondaż pokazuje, że Andrzej Duda powinien zacząć się bać o fotel prezydencki.

Rafał Trzaskowski wszedł przebojem do gry o stanowisko głowy państwa. Zastępując Małgorzatę Kidawę-Błońską od razu udowodnił, że był najlepszym posunięciem opozycji. W sondażach goni Andrzeja Dudę, który do tej pory uznawany jest za faworyta.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla Super Expressu wychodzi na to, że kandydat KO dosłownie depcze po piętach obecnie urzędującemu prezydentowi. Okazuje się, że ma szansę nawet pokonać walczącego o reelekcję Dudę.

Rafał Trzaskowski pokona Dudę?

Wybory prezydenckie nie odbyły się 10 maja i teraz teoretycznie mają mieć miejsce 28 czerwca, co podkreśla sam Jarosław Kaczyński. Już wkrótce może się okazać, że decyzja o wyborach przeprowadzanych jak najszybciej, zabierze Dudzie stanowisko. Trzaskowski wyrósł bowiem na bardzo silnego przeciwnika.

Ze wspomnianego sondażu wynika, że kandydata KO dzieli od Andrzeja Dudy zaledwie 12 punktów procentowych. Gdyby wybory odbyły się dziś, wygrałby je Andrzej Duda. Na niego chciało zagłosować 38,94 procent badanych. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski z wynikiem 26,60 procent.

Super Express przypomniał na koniec, że nieco ponad tydzień wcześniej Trzaskowski w sondażu zdobył 16,54 procent poparcia Polaków. Sympatia do niego i chęć oddania głosu przy jego nazwisku najwyraźniej rośnie jak na drożdżach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze