18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Rafał Trzaskowski złapie się za głowę. Nowy SONDAŻ poraża

12.07.2021  15:45
Rafał Trzaskowski porażony sondażem
Rafał Trzaskowski porażony sondażem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rafał Trzaskowski ma powody, by złapać się za głowę. Ostatni sondaż czarno na białym przedstawia podejście Polaków do jego kariery politycznej. Umiejscowili go dokładnie tam, gdzie by chciał.

Rafał Trzaskowski przeżył swego rodzaju rozczarowanie, kiedy do jego partii wrócił Donald Tusk i natychmiast przejął jej stery. Prezydent Warszawy ma dużo większe ambicje i sam chciałby kierować PO. Teraz musi się jednak zadowolić rolą wiceszefa.

Takie trudne sytuacje Rafał powinien traktować jako lekcje, które ukształtują jego charakter, jako doświadczenie, z którego wyciągnie wnioski

– mówi "Super Expressowi" Bronisław Komorowski i dodaje, że Trzaskowski „jeszcze rozkwitnie w pełni jako polityk”. Z pewnością jednak ostatnia porażka również w wyborach prezydenckich nie dodaje mu skrzydeł.

Rafał Trzaskowski w najnowszym sondażu

Z tej właśnie przyczyny szybko pojawiły się w Polsce głosy, że przez ten policzek Rafał Trzaskowski w ogóle zrezygnuje z działalności w Platformie Obywatelskiej, ale obywatele przemówili w sondażu dla "Super Expressu" i nie mają wątpliwości, że miejsce prezydenta Warszawy jest właśnie w tej partii. Może to utwierdzi go w przekonaniu, że warto poczekać na swoje pięć minut.

Badanie, o którym mowa, zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 6–7 lipca 2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków. Zadano im pytanie: "Czy Rafał Trzaskowski o powrocie Donalda Tuska powinien odejść z PO i założyć partię?".

Jedynie 31% badanych odpowiedziało, że "tak", a aż 69% badanych uważa, że "nie". Najwyraźniej Polacy nie potrafią sobie wyobrazić tej partii bez Rafała Trzaskowskiego tak samo, jak jeszcze parę lat temu nie umieli wyobrazić jej sobie bez Tuska.

Ten sondaż potwierdza najbardziej prawdopodobny scenariusz, w ramach którego Trzaskowski pozostanie w Platformie

– komentuje politolog, prof. Antoni Dudek.

Myślicie, że to naprawdę na dłużej zatrzyma go w partii. Polityczni koledzy także nie ukrywają, że zależy im na obecności Rafała Trzaskowskiego w PO: "Sprawa jest zamknięta, uspokojona. Rafał jest naprawdę naszym atutem i może mieć dla Platformy kapitalne znaczenie".

Czytaj także
Przeczytaj więcej