18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

strach

Trzaskowski zniszczy Polskę? "To krew z krwi Tuska"

19.06.2020  08:55
Mateusz Morawiecki straszy Rafałem Trzaskowskim
Mateusz Morawiecki straszy Rafałem Trzaskowskim Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu "Rzaczpospolitej". W nim dużo mówił o Rafale Trzaskowskim, który zdaniem premiera jako prezydent "pójdzie drogą obstrukcji".

Polska zawali się pod rządami Rafała Trzaskowskiego? Od kilku tygodni PiS i TVP przekonują, że ewentualna wygrana kandydata PO to dla Polski katastrofa, a jedyny dobry wybór, to Andrzej Duda.

W piątek w "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad z Mateuszem Morawieckim, który po raz kolejny powtórzył stanowisko prawicy. Oznajmił, że Trzaskowski jest politykiem Donalda Tuska i gorzej Polacy wybrać by nie mogli.

Morawiecki straszy Tuski... Trzaskowskim

Jedynym człowiekiem, który Polsce przyniesie dobrobyt, miód i mleko, jest Andrzej Duda - twierdzi Mateusz Morawiecki. Obecny prezydent będzie bowiem kontynuował dotychczasową politykę, która podobno przynosi Polsce tylko pozytywy.

Polska będzie lepsza, jak wygra Andrzej Duda, to wiem na pewno. Naprawdę, mamy przed sobą pięć lat, które zdecydują o przyszłości Polski. Albo możemy stać się krajem wysokich pensji, godnie żyjących rodzin, nowych technologii i ambitnych inwestycji, albo wracamy do Polski, która czeka na zgody, polecenia i kierunki rozwoju płynące z zagranicy - twierdzi premier

Rafał Trzaskowski to krew z krwi, kość z kości Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodniczący tej partii. To kandydat pana Budki, Schetyny i Tuska. Dlatego rzeczywiście jestem przekonany, że będzie też podążał drogą wytyczoną przez opozycję – ciągłej obstrukcji, weta dla weta, podejścia "nie, bo nie". Przyjmie modus operandi opozycji, bo sam jest kandydatem w całości zależnym od Platformy - straszy Morawiecki.

Przy okazji premier oznajmił, że zupełnie inaczej jest z Andrzejem Dudą. On podobno prezydentem zależnym od partii nie jest. Wręcz przeciwnie - ciągle sprzeciwia się i ma własne zdanie...

Sam mogłem się przekonać nieraz, jak wymagającym partnerem jest pan prezydent. Proszę też pamiętać, że Andrzej Duda zawetował więcej ustaw niż jego poprzednik, w tym ustawy sądowe. Poza tym w drugiej kadencji każdy prezydent w naturalny sposób zyskuje jeszcze więcej niezależności - mówi Morawiecki.

Strach o utratę władzy?

W wywiadzie z Rzeczpospolitą Mateusz Morawiecki między słowami przyznał, czego boją się politycy PiS. Jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory, partia może stracić pełnię władzy w Polsce.

Scenariusz, w którym rząd traci sprawczość, bo każde jego rozwiązanie ostatecznie blokuje prezydent, jest dzisiaj szczególnie niebezpieczny. Z tego co tu widzę, to nawet dziennikarze się uśmiechają, gdy próbują wyobrazić sobie, że "silny prezydent" to właśnie gwarancja dobrej współpracy z rządem, jak próbuje przekonać Trzaskowski. Szybkie wyjście z kryzysu wymaga znakomitej współpracy między Sejmem, prezydentem i rządem. Andrzej Duda to gwarantuje, w dramatycznych okolicznościach potrafił szybko reagować. W ciągu dwóch tygodni uruchomiliśmy we współpracy z panem prezydentem tarcze chroniące polskich pracowników i polskie firmy. To już 90 miliardów złotych, które pozwoliły obronić znacznie ponad cztery miliony miejsc pracy. Ile by to trwało przy prezydencie z PO? "Szybkość" działań pana Grodzkiego i jego skłonności do mrożenia ustaw pokazują perspektywę - straszy przerażony premier.

Przeczytaj więcej
Komentarze