18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące badanie

Ranking zaufania do polityków. Jeden z kandydatów na problem!

Wojciech Kozicki
08.07.2020  12:42
Którym politykom ufają Polacy? Nowy ranking zaufania
Którym politykom ufają Polacy? Nowy ranking zaufania Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER.East News

Jak bardzo ufacie politykom? Zapewne większość z was nie powierzyłaby żadnemu z nich nawet kupki suchych liści do przypilnowania. A jednak, okazuje się, że są w Polsce osoby, które ufają przedstawicielom władzy, co pokazuje badanie przeprowadzone przez Centrum Badań Marketingowych Indicator.

Najnowszy ranking zaufania sporządzony przez CBM Indicator pokazuje kto wygra wybory? Okazuje się, że najwięcej Polaków ufa Andrzejowi Dudzie, którego wskazało aż 49% badanych. 11% ma do niego stosunek obojętny, a 37% Polaków jest wobec niego nieufnych.

Sondaż zaufania do polityków

Tuż za nim na podium uplasował się premier Mateusz Morawiecki. Również ufa mu 49% badanych, ale aż 40% wykazuje nieufność. Na trzecim miejscu podium znalazł się minister zdrowia Łukasz Szumowski z wynikiem 44%. Tuż za podium znaleźli się m.in. Beata Szydło i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Pierwszy za politykami Prawa i Sprawiedliwości ustawił się Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), któremu ufa 38% badanych.

Kontrkandydat Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich - Rafał Trzaskowski zajął w tym zestawieniu 7. miejsce. Zaufanie wobec kandydata KO wyraziło 37 proc. badanych, 15 proc. określiło swój stosunek jako obojętny, a 42 proc. ankietowanych nie ufa prezydentowi Warszawy – podaje Onet.pl.

Chociaż Szymon Hołownia otrzymał zaskakująco wysoki wynik w wyborach, to z zaufaniem w społeczeństwie jest nieco gorzej. Showman z TVN wzbudził zaufanie jedynie u 34% badanych. Po piętach depcze mu Robert Biedroń (31% ufa, nie ufa 41%).

Słabo wygląda również poziom zaufania wobec przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki (25%). Nie zaufało mu aż 41% badanych.

Najgorszy wynik, na który ciężko pracował, otrzymał Janusz Korwin-Mikke. Okazuje się, że nie ufa mu 61% Polaków. Tylko 11% respondentów czuje wobec niego zaufanie. Dużym „negatywnym poparciem” może poszczycić się Jarosław Kaczyński, któremu nie zaufało 49% Polaków, chociaż zaufanie wobec niego czuje wciąż 37% badanych. Pokonał jednak Donalda Tuska, któremu ufa już tylko 35% Polaków, a nieufność wobec niego czuje  aż 46% obywateli.

Najmniejszym zaufaniem w tym badaniu cieszyli się liderzy Lewicy i Konfederacji. Adrianowi Zandbergowi i Włodzimierzowi Czarzastemu ufa odpowiednio 21 proc. i 20 proc. ankietowanych. Lider wchodzącej w skład Lewicy Partii Razem ma jeszcze dodatkowy problem - jak wynika z badania, Zandberg jest słabo rozpoznawalnym politykiem. Aż jedna trzecia ankietowanych nie wiedziała, kim jest jeden z trzech liderów Lewicy – informuje Onet.pl.

Zagłosuj

Kto wygra wybory prezydenckie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze