18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oberwał aż strach

Mega porażka Kaczyńskiego. Odejdzie?

07.07.2021  09:54
Polacy mają dość Kaczyńskiego. Niestety, bez wzajemności...
Polacy mają dość Kaczyńskiego. Niestety, bez wzajemności... Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Gorzki sukces Andrzeja Dudy. Ukazał się najnowszy ranking zaufania do polityków i prezydent prowadzi. Jednak jego przewaga jest minimalna i lada moment może zostać pokonany przez zapłakanego miłośnika konstytucji z Polski 2050. Tymczasem sromotną porażkę odniósł Jarosław Kaczyński, który w rankingu został ZMIAŻDŻONY.

Andrzej Duda odniósł sukces, ale szampana raczej nie otworzy. Ukazał się ranking zaufania do polityków zrealizowany przez agencję Opinia24 dla RMF FM. Tak jak się zapewne wszyscy spodziewali, aktualny prezydent rzeczpospolitej Polskiej wciąż jest liderem w sercach Polaków. Może to być ostatni tak przychylny dla niego sondaż, bo o wygrał zaledwie o włos z Szymonem Hołownią. Jednak tym razem to Jarosław Kaczyński ma największy powód do płaczu.

Ranking zaufania do polityków. Kaczyński rozjechany jak żaba

Andrzejowi Dudzie ufa 31% Polaków. Tymczasem Szymon Hołownia może się pochwalić wynikiem 29%. Tuż za nimi uplasowali się Rafał Trzaskowski (28%) i premier Mateusz Morawiecki (26%). Zaskakujący jest natomiast wynik Donalda Tuska, który mimo swojej politycznej przeszłości, może pochwalić się wynikiem na poziomie 25%. Pokonał nawet Jarosława Kaczyńskiego, któremu zaufało 22% respondentów.

Co ciekawe, Rafał Trzaskowski i Donald Tusk wśród wyborców swojego ugrupowania cieszą się identycznym poparciem na poziomie 80%.

Jeśli chodzi o ranking nieufności, bezapelacyjnie prowadzi Jarosław Kaczyński z wynikiem 68%. Najniższy wskaźnik nieufności uzyskał Szymon Hołownia.

O ile panie chętniej obdarzają zaufaniem polityków opozycji: Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołownię, Donalda Tuska, Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza, to panowie bardziej ufają politykom z prawej strony sceny politycznej - Jarosławowi Kaczyńskiemu, Mateuszowi Morawieckiemu, Andrzejowi Dudzie, a także Pawłowi Kukizowi i Krzysztofowi Bosakowi – podaje rmf24.pl.

Sondaż został zrealizowany techniką wywiadu telefonicznego CATI na losowej, ogólnopolskiej próbie 1000 osób. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej