18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trzask prask

Duda nie miał szans? Trzaskowski oklepał prezydenta

31.08.2022  14:41
Trzaskowski zdetronizował Dudę. Będzie rewanż?
Trzaskowski zdetronizował Dudę. Będzie rewanż? Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER, Foto Olimpik/REPORTER

Andrzej Duda znów przegrał z Rafałem Trzaskowskim! W najnowszym rankingu zaufania prezydent Warszawy zdetronizował prezydenta Polski.

Prezydent Andrzej Duda ostatnimi czasy przepadł bez wieści, choć w Polsce waliło się i paliło. Doszło do katastrofy ekologicznej, a nikt nie wiedział, gdzie się podziewa i co robi głowa państwa. Nagle jednak litościwie nam panujący polityk się objawił, udzielił wywiadu Radiu ZET, ostro krytykował opozycję i oskarżał Jarosława Kaczyńskiego o częste zmienianie zdania. Mijają raptem dwa dni, a Onet publikuje najnowszy ranking zaufania. I co? I klops.

Okazuje się, że wakacyjne zniknięcie tylko odrobinę zaszkodziło prezydentowi. Zdaje się, że gdy cię nie ma i nic nie robisz, obywatele nie mają powodów, by cię krytykować, więc ciągle cię lubią. Innego wytłumaczenia nie znajdujemy.

Ranking zaufania. Duda kontra Trzaskowski

Andrzej Duda zajmuje bowiem mocne drugie miejsce w najnowszym rankingu - prezydentowi ufa aż 41,5 proc. wyborców. Jednocześnie zaliczył jednak spadek o 1,9 pkt i został po raz kolejny wyprzedzony przez swego największego od dwóch lat rywala, Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy jest dziś liderem rankingu zaufania - zawierza mu aż 42 procent Polaków.

Trzecie miejsce na podium zajmuje polityk, który w przeszłości był nawet skazany za kłamstwa, zaś dziś lubuje się w laniu wody. Mowa oczywiście o premierze Mateuszu Morawieckim, któremu ufa 39,4 procent badanych.

W rankingu warto zwrócić tez uwagę na dwójkę odwiecznych rywali, najsilniej wojujących ze sobą polskich polityków - Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Ten pierwszy zarobił ostry i bolesny cios, zadał go ten drugi. Donaldowi Tuskowi ufa dziś 32,1 procent obywateli, zaś Jarosławowi Kaczyńskiemu 31,3.

Ranking braku zaufania. Ziobro w końcu w czymś wygrywa

Jednocześnie pracownia IBRIS sprawdziła dla Onetu, komu Polacy nie ufają. Bardzo mocne pierwsze miejsce zajmuje tu tradycyjnie już szef Solidarnej Polski i (o ironio!) minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Politykowi nie ufa aż 64,3 procent wyborców!
Bardzo źle w zestawieniu na brak zaufania wypadają tez liderzy PiS i Konfederacji. Krzysztofowi Bosakowi nie ufa 58,4 proc. badanych, a Jarosławowi Kaczyńskiemu 58,2. Mateusz Morawiecki nie cieszy się z braku zaufania aż 56,7 proc. Polaków, a Donald Tusk 55,3 procent.

Czytaj także