18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

poczuł zimny powiew

Wrócił koszmar Andrzeja Dudy! Prezydent odda władzę?

Emilia Waszczuk
16.03.2021  12:03
Andrzej Duda czuje nóż na gardle?
Andrzej Duda czuje nóż na gardle? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Ciężki czas dla Andrzeja Dudy. Prezydent powinien cieszyć się z gigantycznego poparcia Polaków, mimo licznych wyskoków na narty czy imprezki w czasie pandemii. Ale nie może - jego koszmar z lata powrócił.

Andrzej Duda czuje na karku zimy powiew i aż drży z przerażenia. Powraca do niego koszmar z lipca, gdy bał się utraty władzy i obalenia jego rządów przez Rafała Trzaskowskiego. Zły sen może się jednak ziścić?

PiS traci poparcie, Polacy wybitnie nie ufają rządowi, opozycja rośnie w siłę, a Rafał Trzaskowski znów jest tylko krok za Andrzejem Dudą. Czyżby jednak wyrastał z niego nowy, polityczny lider?

Ranking zaufania. Trzaskowski pokona Dudę?

Pracownia IBRIS przeprowadziła dla Onetu tradycyjny, comiesięczny sondaż zaufania do polskich polityków. Niezmiennie wśród tych "cieszących się" najgorszymi wynikami znaleźli się panowie Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro, ale o nich za chwilę. Pierwsze miejsce w rankingu zaufania ciągle zajmuje prezydent Andrzej Duda. Biedak znowu jednak goniony jest przez Rafała Trzaskowskiego.

I tak Andrzejowi Dudzie ufa dziś 42,7 procent Polaków (wzrost o 4 punkty w stosunku do ostatniego badania). Rafał Trzaskowski notuje wprawdzie wynik niższy, ale nieznacznie, w dodatku ostro podskoczyły mu procenty - dziś zaufanie do niego deklaruje 41,9 proc. Polaków, czyli aż 6,5 pkt więcej, niż miesiąc temu!

Trzecim politykiem z najwyższym zaufaniem Polaków jest Mateusz Morawiecki. Premierowi zawierza 37,3 proc. badanych. Pretendujący do miana nowego lidera w polskiej polityce Szymon Hołownia spada z podium i plasuje się na miejscu czwartym, z wynikiem 36,3 proc.

Polacy nie trawią Kaczyńskiego

IBRIS sprawdził też tradycyjnie, komu Polacy nie ufają. W rankingu braku zaufania niechlubnie wygrywa Jarosław Kaczyński - wicepremier do spraw bezpieczeństwa dostał aż 59,1 proc. głosów!

Zaraz za nim na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Ziobro. Szefowi Solidarnej Polski, MINISTROWI SPRAWIEDLIWOŚCI I PROKURATOROWI GENERALNEMU (sic!) nie ufa aż 52,9 proc. Polaków! Czyż to nie znamienne, że dwaj politycy zajmujący się prawem, sprawiedliwością i bezpieczeństwem budzą tak negatywne emocje?

Trzecie miejsce w rankingu zaufania zajmuje polityk bez rządowych funkcji, za to mocno kontrowersyjny w swych poglądach. To Krzysztof Bosak, lider Konfederacji, któremu nie ufa 47,3 proc. ankietowanych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej