18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oj boli

WIELKI TRIUMF TRZASKOWSKIEGO. Duda rwie włosy z głowy

Emilia Waszczuk
15.12.2021  11:43
Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę. Prezydent rwie włosy z głowy?
Rafał Trzaskowski pokonał Andrzeja Dudę. Prezydent rwie włosy z głowy? Fot: Piotr Molecki/East News, JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Walka trwa. 1,5 roku po wyborach prezydenckich Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski ciągle się siłują. Tym razem zwycięża włodarz Warszawy. Polacy wolą go od głowy państwa.

Kolejny raz Rafał Trzaskowski spędza sen z powiek prezydentowi Polski. Andrzej Duda przed rokiem omal nie przegrał wyborów, dających mu reelekcję. Po tym, jak ponownie został głową państwa, był wielokrotnie krytykowany za nieróbstwo i fakt, iż zapomniał, że prezydent to w Polsce nie tylko postać reprezentatywna, ale też ważna politycznie. Teraz zdaje się, że wielu Polaków żałuje zostawienia krzyżyka przy nazwisku "Duda".

Skąd ten wniosek? A stąd, że Andrzej Duda znów utracił na wartości i to na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Mamy wyniki najnowszego sondażu zaufania do polityków. Prezydent Warszawy prześciga prezydenta Polski. Oj to musi boleć.

Rafał Trzaskowski z najwyższym zaufaniem

Pracownia IBRIS na zlecenie Onetu sprawdziła, którzy politycy cieszyli się w ostatnim miesiącu zaufaniem Polaków, a którzy powinni nad sobą mocno popracować. Kolejny raz badanie skończyło się zwycięstwem Rafała Trzaskowskiego. Prezydentowi Warszawy zawierza dziś 37,9 procent obywateli.

Na drugim miejscu znalazł się prezydent Polski. Andrzejowi Dudzie ufa 37,8 procent badanych. Podium zamyka premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 37,7 procent głosów. W pierwszej piątce znaleźli się też liderzy największych ugrupowań politycznej opozycji - Szymon Hołownia i Donald Tusk. Szefowi Polski 2050 ufa 34,4 procent respondentów, szefowi PO 32,7.
Dość przykre wieści mamy za to dla Jarosława Kaczyńskiego i Tomasza Grodzkiego. Ten pierwszy raczej się nie zmartwi - co miesiąc okazuje się, że ufa mu dość niewielka liczba Polaków. Tym razem deklaruje to 26,5 proc. badanych. Marszałek Senatu zalicza z kolei potężny spadek w rankingu - traci aż 7,5 pkt proc. i zyskuje zaufanie zaledwie 25 proc. badanych.

Ranking nieufności = Dramat Kaczyńskiego

Tradycyjnie Onet przygotował też ranking braku zaufania do polityków. I co tu dużo mówić, są na polskiej scenie politycznej takie osoby, którym większość Polaków nie dałoby nawet portfela na przechowanie, a co dopiero mówić o zawierzaniu im władzy i własnej przyszłości. Mowa między innymi o Zbigniewie Ziobro. Szefowi Solidarnej Polski nie ufa aż 64,8 procent badanych.

Kto zajmuje drugie miejsce w tym niezaszczytnym rankingu? Nie kto inny, jak sam prezes PiS. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa aż 59,9 procent Polaków. Trzecie miejsce przypada zaś estradowcowi, który najpierw mówił, żeby splunąć mu w twarz, jeśli kiedyś zajmie się polityka, później do polityki poszedł, a na koniec podpisał cyrograf i wiernie wspiera PiS. Pawłowi Kukizowi nie ufa 56 procent Polaków.

logo Tu się dzieje