18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS DA

ZNÓW MILIARDY ZŁOTYCH DLA TVP! PiS przegina pałę?

Emilia Waszczuk
26.11.2020  19:42
TVP i Polskie Radio znów dostaną miliardy złotych
TVP i Polskie Radio znów dostaną miliardy złotych Fot: Kamil Piklikiewicz/East News

TVP i Polskie Radio wiernie wspierają PiS, a rząd szczodrze ich za to wynagradza. Media publiczne znów dostaną miliardy złotych!

Wielkie kontrowersje i społeczne oburzenie wywołało przyznanie w marcu prawie dwóch miliardów złotych dla mediów publicznych. To właśnie wtedy politycy opozycji domagali się, by dofinansować służbę zdrowia, zamiast tuby propagandowej rządu. PiS oczywiście się nie zgodziło, pieniądze dali telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu, a chwilę później (dosłownie kilka dni) przyszedł koronawirus SARS-COV-2 i pokazał, w jak bardzo złym stanie jest polskie lecznictwo...

Teraz sytuacja się powtórzy. Służba zdrowia stoi nad przepaścią, pandemia zablokowała dostęp do leczenia milionom Polaków, szpitale i przychodnie nie przyjmują pacjentów, a TVP i PR znów dostaną miliardy. Polacy wywiozą rząd za to na taczkach?

Dwa miliardy dla mediów publicznych

W czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych zajęła się rządowym projektem ustawy budżetowej na 2021 rok. W punkcie 4 (art. 8) ustawy czytamy, że "upoważnia się Ministra Finansów do przekazania, na polecenie Prezesa Rady Ministrów, wydane w związku z wnioskiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2021 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień" (za wirtualnemedia.pl).

Oznacza to nie mniej, nie więcej, że Telewizja Polska i Polskie Radio mają dostać od rządu, czyli z pieniędzy publicznych (czyli pieniędzy Polaków) ogromną rekompensatę za to, że obywatele nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego. I tu pojawia się informacja o tym, jakie to środki. Lepiej usiądźcie.

Rekompensata dla mediów publicznych wynieść ma w 2021 roku do 1,95 miliardów złotych, jeśli więc TVP i PR dostaną górną stawkę, będzie to dokładne ta sama suma, co w marcu 2020 roku. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze