18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dworczyk zdradza szczegóły

BĘDZIE WIELKI PRZEWRÓT? Za chwilę rekonstrukcja rządu

Emilia Waszczuk
10.09.2021  11:12
Michał Dworczyk zdradza szczegóły rekonstrukcji rządu
Michał Dworczyk zdradza szczegóły rekonstrukcji rządu Fot: Mateusz Grochocki/East News

Wielkie zmiany w rządzie, czy tylko kosmetyka? Michał Dworczyk zdradził, jak wyglądać ma szumnie zapowiadana rekonstrukcja rządu. Jak zawsze - zdecyduje jeden człowiek.

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego czekają zmiany. Część ministrów i wiceministrów pożegnać ma się ze stanowiskami, niektórzy są wypaleni, inni nie sprawdzili się w powierzonych im rolach. Mówi się między innymi o dymisji Jarosława Kaczyńskiego, pojawiają się także rozważania nad usunięciem z afisza okrytych hańbą polityków, w tym Michała Dworczyka.

Przypomnijmy - swego czasu okazało się, że szef Kancelarii Premiera przesyła służbowe maile na swoją prywatną skrzynkę pocztową i rozprawia za jej pośrednictwem o losach Polski, między innymi z kolegami z PiS, a nawet z szefem rządu. Jego poczta nie miała żadnych lepszych zabezpieczeń, więc hakerzy bez problemu się na nią włamali i ujawnili kilka mniejszych lub większych aferek. Jak to w partii jednak - nikt konsekwencji nie poniósł.

Rekonstrukcja rządu. Jakie zmiany?

Czy Michał Dworczyk może teraz spodziewać się utraty stanowiska? Nic z tych rzeczy! Tak przynajmniej twierdzi on sam. Polityk w rozmowie z Radiem Wrocław zapewnił, że rekonstrukcja owszem, będzie, ale niewielka. Nikt ważny stanowiska pozbawiony nie zostanie.

Żadna głęboka rekonstrukcja nie jest planowana

- powiedział stanowczo szef KPRM.

Zdarzają się, oczywiście, zmiany kadrowe. Niektórzy wiceministrowie czy ministrowie kończą swoją misję, inni ją rozpoczynają - dodał.

Dworczyk zaznaczył, że zmiany będą raczej kosmetyczne, nastąpi wypełnienie luk, z barków premiera zostanie zdjęta odpowiedzialność za resort rozwoju i technologii. - Tego rodzaju ruchy kadrowe będą - ogłosił.

Przyznał przy tym, że nikt niczego nie może być pewien - ostateczny kształt nowego rządu i zasięg rekonstrukcji zależą od samego premiera i... szefa PiS. A to oznacza, że decydować będzie nie kto inny, jak sam Jarosław Kaczyński.

logo Tu się dzieje