18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Weź już odpuść chłopie...

Kaczyński odchodzi? Ujawnili jego plany

08.09.2021  13:58
Rekonstrukcja rządu. Kaczyński zostanie w PiS na zawsze?
Rekonstrukcja rządu. Kaczyński zostanie w PiS na zawsze? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Pojawiają się kolejne doniesienia, że już jesienią nastąpi rekonstrukcja rządu, a PiS zadrży w posadach. Ryszard Terlecki właśnie potwierdził gorące plotki. Przy okazji ujawnił, czy to prawda, że KACZYŃSKI ODCHODZI Z RZĄDU?

Zmiany w rządzie PiS i gruntowna rekonstrukcja? Politycy Prawa i Sprawiedliwości uparcie milczą i nikt pary z gęby nie puści. Tymczasem szef klubu PiS powiedział na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, że „jeśli jakieś zmiany w rządzie nastąpią, to stanie się to wrześniu, może na początku października”. Jak rysuje się przyszłość wicepremiera ds. bezpieczeństwa?

Rekonstrukcja rządu. Kiedy koniec Kaczyńskiego?

Czy zgodnie z plotkami zapowiedziami Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu? Niestety, zakorkujcie szampana, nic z tego. Terlecki brutalnie zmiażdżył butem nadzieje i marzenia Polaków, ogłaszając, że prezes PiS w najbliższych miesiącach nie ma zamiaru rezygnować z funkcji wicepremiera, ponieważ w związku z tą funkcją ma sporo spraw do załatwienia. Zajmuje się m.in. ustawą o obronie narodowej.

W jakiejś odleglejszej perspektywie. Nie w ciągu najbliższych miesięcy. Chce się bardziej zająć partią, mamy dwa lata do wyborów więc trzeba będzie tutaj dużo wysiłku włożyć – powiedział Terlecki (Polsat News).

A czy o swoje stanowisko powinien obawiać się szef KPRM Michał Dworczyk?

Nie ma powodu do niepokoju. Rzeczywiście stało się bardzo niedobrze z tymi mailami, ale to wypadek przy pracy i jakoś z tym musimy żyć – wyjawił Terlecki.

Dowiedzieliśmy również, że trwają dyskusje o wyodrębnieniu ministerstwa sportu. Terlecki przyznał, że połączenie z resortem kultury nie wypaliło.

Wobec różnych spraw, które są przed nami, na przykład igrzysk europejskich, to połączenie (sportu) z kulturą może się nie do końca sprawdziło – przyznał Terlecki.

Czytaj także