18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany, zmiany!

DYMISJA PREZESA? Kaczyński zdradza plany PiS

15.09.2021  12:19
Jarosław Kaczyński opuści rząd?
Jarosław Kaczyński opuści rząd? Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński jest już zbyt zmęczony i odejdzie ze stanowiska wicepremiera? Prezes PiS potwierdza zmiany w rządzie i mówi o swojej dymisji.

Rekonstrukcja rządu - hasło to od kilku tygodni coraz odważniej przewija się w mediach i wypływa z ust polityków, również tych wywodzących się z partii rządzącej. Według wstępnych ustaleń do zmian miałoby dojść już na przełomie września i października. Premier Mateusz Morawiecki chce ponoć wypełnić luki na fotelach wice i ministrów, oraz wymienić część szefów i wiceszefów w poszczególnych resortach.

Jedną z głów, jaka miałaby polecieć, jest głowa Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo oczywiście, że to nie żadna kara czy kwestia niesprawdzenia się na stanowisku wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Powszechnie znana jest bowiem prawda, że to prezes PiS rządzi partią, ale i całym krajem. A skoro tak, jak ktokolwiek w rządzie mógłby mu się przeciwstawić i źle ocenić?

Kaczyński do dymisji?

Skąd więc ewentualna dymisja polityka? Krążą plotki, że PiS przygotowuje się do przedterminowych wyborów. Zawsze, gdy Polskę czeka jakiegoś ważne głosowanie, nielubiany przez społeczeństwo prezes partii rządzącej znika z afiszy i nie pokazuje się w mediach. Jest też kolejny powód - Kaczyński jest ponoć zmęczony, więc chce się zająć wyłącznie sprawami partii, przygotowywać ją do kolejnych wyborów, pracować nad dyscypliną i poparciem społeczeństwa.

Czy faktycznie Jarosław Kaczyński z rządu odejdzie? Polityk sam w końcu skomentował pogłoski o jego dymisji. W rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradził, że jego koniec nadejdzie... ale jeszcze nie teraz. Chyba.

Na pewno w tym roku nie zrezygnuję, chyba, że ze mnie zrezygnują - rzucił krótko..

Rekonstrukcja rządu. Będą zmiany

Większą uwagę Jarosław Kaczyński poświęcił innym politykom, którzy już niedługo pożegnać się mają z rządem. Część z nich dobrowolnie podać się ma do dymisji, bo - jak twierdzi prezes PiS - są zmęczeni. Innych trzeba zwyczajnie zamienić na lepsze modele. Co ważne jednak, żadnej dużej rekonstrukcji nie będzie, jedynie niewielkie, pojedyncze zmiany.

Są osoby, które chciałyby w tej chwili przejść do innej działalności. Nie chcę mówić o żadnych sprawach personalnych, to jest przedwczesne. Od razu mówię, że są ministrowie, którzy chcą odejść z rządu i choć przez dłuższy czas nie przychylaliśmy się do ich próśb, to być może nadejdzie taki moment

- powiedział Jarosław Kaczyński PAP.

Jeśli dojdzie do zmian, to pewnie to trochę potrwa, bo musimy się ostatecznie dogadać w obrębie koalicji. W ramach PiS sporu nie ma - oznajmił.