18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński pozamiatał

Ostre zmiany w rządzie. Buntownicy ukarani do bólu

Wojciech Kozicki
29.09.2020  08:54
Rekonstrukcja rządu - Kaczyński wprowadza ostre zmiany w Sejmie
Rekonstrukcja rządu - Kaczyński wprowadza ostre zmiany w Sejmie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rekonstrukcja rządu i zmiany w rządzie – co tak naprawdę zawierała umowa koalicyjna? Media ujawniły ile wkrótce będzie ministerstw i jakie nowe twarze pojawiają się w resortach. Jarosław Kaczyński robi ostre porządki.

Zjednoczona Prawica jakimś cudem przetrwała, a tajemnicza umowa koalicyjna została podpisana przed kamerami. Wiadomo było jednak, że nadciąga rekonstrukcja rządu i dla wielu ministrów będzie to wyrok politycznej śmierci. Tymczasem Reporterzy RMF FM  nieoficjalnie podali jakie zmiany szykują się w ministerstwach.

Porozumienie i Solidarna Polska stracą ministerstwa

Liczba ministerstw zostanie zredukowana z 22 do 14. Będziemy mieli 4 nowych wicepremierów, wśród których znajdzie się oczywiście Jarosław Kaczyński z nową super pensją. Zastępcami premiera zostaną oprócz niego Jarosław Gowin, Piotr Gliński (obejmie Ministerstwo Rozwoju po Emilewicz z połączonym resortem pracy) i bezkarny Jacek Sasin. Ministerstwem do spraw rodziny i spraw społecznych będzie kierowała Marlena Maląg.

Jak się dowiedział nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Robert Mazurek, w rządzie będą dwie nowe twarze. Poseł Przemysław Czarnek obejmie połączone resorty edukacji i nauki, czyli szkolnictwa wyższego. Będzie też nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda, dotychczasowy wiceminister funduszy regionalnych – pisze rmf24.pl

Solidarna Polska i Porozumienie muszą oczywiście dostać dyscyplinarnego klapsa od Jarosława Kaczyńskiego i po rekonstrukcji stracą po jednym ministerstwie, a ich przedstawiciele zostaną ministrami bez teki. W ten sposób w SP podjęto decyzję, że uszczupli się o ministerstwo środowiska, a partia Gowina chyba jeszcze nie wie, który palec zamierza sobie odciąć w ramach złożenia politycznej ofiary na ołtarzu poddaństwa Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Kiedy nowy rząd?

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ma nadzieję, że nowy rząd zostanie powołany w połowie tego tygodnia, ale mogą wystąpić „drobne przesunięcia”. Nastawić trzeba się raczej na przyszły tydzień.

 

logo Tu się dzieje