18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił swój plan

Porządki w PiS. Kaczyński wyrzuci polityków!

Wojciech Kozicki
19.07.2020  18:00
Kaczyński wyrzuci polityków jak śmieci?
Kaczyński wyrzuci polityków jak śmieci? Fot: ROBERT ZALEWSKI/East News

Polityka w Polsce robi się coraz ostrzejsza, a rząd PiS wykonuje kolejne ryzykowne ruchy. Okazuje się, że jesienią odbędzie się rekonstrukcja rządu, co potwierdził sam Jarosław Kaczyński. Prezes ma bezlitosny plan!

To już pewne, będzie rekonstrukcja rządu PiS. Prezes Jarosław Kaczyński w niedzielę potwierdził, że po wakacjach szykują się zmiany na politycznej szachownicy. Wiadomo również jaki los czeka wkrótce Mateusza Morawieckiego. Czy zachowa stanowisko?

Rekonstrukcja rządu

Prezes Kaczyński w radiowej Jedynce potwierdził, że nadciąga rekonstrukcja i będą „zmiany personalne”. Nie będą one jednak dotyczyły premiera Morawieckiego. Kto w takim razie wypadnie z gry? Tego wódz PiS nie zdradził. Media ujawniają jednak, że na liście „polityków do wymiany” są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. 

Premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany. W sposób taki, który zlikwiduje stan w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw. Pewne ciągi decyzyjne są rozproszone, to do niczego dobrego nie prowadzi – powiedział Kaczyński w Jedynce.

 

logo Tu się dzieje