18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trzyma Polaków za...

Nowy skład rządu. Kaczyński wyciąga ręce po władzę totalną!

Wojciech Kozicki
30.09.2020  11:57
Rekonstrukcja rządu - Jarosław Kaczyński sięga po władzę
Rekonstrukcja rządu - Jarosław Kaczyński sięga po władzę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rekonstrukcja rządu staje się faktem, są nowe nieoficjalne informacje o składzie rządu. Będą nowiministrowie (Czarnek, Gowin), a Jarosław Kaczyński objawi się Polsce jako wicepremier. Prezes PiS dąży do władzy absolutnej?

Rekonstrukcja i zmiany w rządzie! Jak nieoficjalnie podaje Polsat News, na czele resortu edukacji i nauki stanie Przemysław Czarnek, a Jarosław Gowin będzie ministrem rozwoju i pracy. Ministerstwo Rolnictwa obejmie Grzegorz Puda. Michał Kamiński pozostanie na czele resortu spraw wewnętrznych. Wiadomo również, że liczba ministerstw zmniejszy się do 14, a wicepremierów będzie aż czterech. Natomiast Jarosław Kaczyński wyciąga rękę po władzę i lada moment będzie mógł przedstawiać się jako wicepremier i szef Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państw.

Zmiany w rządzie, rekonstrukcja

W Radzie Ministrów pozostać mają także Piotr Gliński (będzie wicepremierem oraz ministrem kultury i sportu), Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych), Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej) i Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości) – pisze polsatnews.pl

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła, że we wtorek Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy zaakceptowała nowy skład rządu. Kiedy poznamy pełny i oficjalny skład rządu? Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zdradził, że te informacje poznamy prawdopodobnie w środę. Potwierdził, że Jarosław Kaczyński będzie wicepremierem, a do tego zaopiekuje się Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. Będzie je miał „pod specjalną opieką”

Czarnek jako nowy minister edukacji

Terlecki ocenił również, że Przemysław Czarnek byłby znakomity jako nowy minister edukacji.

Bardzo dobra kandydatura. Człowiek wyrazisty z mocnymi, jasnymi poglądami. Myślę, że po znakomitej reformie organizacyjnej, którą udało nam się przeprowadzić w szkolnictwie, teraz czas na reformę programową i myślę, że to jest dobry minister, żeby to przeprowadzić – powiedział Terlecki. (Polsat News)

Czytaj także