18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kolejny rekord

PRZERAŻAJĄCO WYSOKA INFLACJA. PiS przyznaje: jest dramat

Emilia Waszczuk
30.11.2021  09:28
Kolejny rekord inflacji w listopadzie
Kolejny rekord inflacji w listopadzie Fot: Marek BAZAK/East News

Drożyzna się rozkręca. Ekonomiści z kolejnych banków straszą, że wskaźnik inflacji za listopad przebije dotychczasowe rekordy, a do jego szczytu jeszcze nam daleko. Już nawet minister finansów przyznaje, że jest bardzo źle, a w kolejnym miesiącu będzie jedynie gorzej. Nadchodzą biedne i chude święta Bożego Narodzenia.

Tak wysokiej inflacji nie mieliśmy od 20 lat. Teraz dramat jest jeszcze większy, bo już w tym miesiącu osiągnąć mamy nowy rekord, a w kolejnych procent będzie dalej rosnąć.

Pierwsze szacunkowe dane o inflacji w listopadzie GUS przedstawi jeszcze we wtorek. Wcześniej głos w sprawie zabrali specjaliści z banków. - Według nas będzie to 7,4 proc., na pewno mówimy o poziomie przekraczającym 7 proc., co do tego nie ma wątpliwości. To jest już sporo powyżej oczekiwań, jakie prezentował bank centralny w swojej projekcji inflacji - powiedziała w rozmowie z 300gospodarka.pl Monika Kurek z Banku Pocztowego.

Podobnego zdania są ekonomiści z Banku Pekao SA. - Szacujemy, że listopad przyniósł dalszy wzrost inflacji CPI – do 7,4 proc. rok do roku. Wzrost cen żywności przyspieszył w okolice 6 proc. rok do roku, a paliwa podrożały o ok. 36 proc. w ujęciu rocznym - napisali w swoim oświadczeniu.

PiS przyznaje: mamy rekord inflacji

W październiku inflacja osiągnęła rekordowy wskaźnik 6,8 procent rok do roku. Teraz zaliczy kolejny rekordowy skok. To niestety nie koniec, bo prognozy na styczeń mówią już o 8,4 procentach! Tymczasem o rekordzie wspominają już nawet politycy PiS, którzy przestali ukrywać, że Polska mierzy się z koszmarnym problemem. Minister finansów Tadeusz Kościński przyznał we wtorek, że właśnie bijemy kolejny rekord, a będą następne.

Inflacja w listopadzie będzie wyższa niż była w październiku, można się spodziewać pewnie 7 czy 7 proc. z kawałkiem

- powiedział w Polsat News.

PiS reaguje na kryzys inflacyjny specjalną tarczą, która zmniejszyć ma podatki i zagwarantować części najmniej zarabiających Polaków specjalne świadczenia pieniężne. Niestety zdaniem niektórych specjalistów, program rządu jedynie doleje oliwy do ognia i spowoduje prawdziwy wybuch drożyzny.

Czytaj także