18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

Prezydentura Dudy kosztowała majątek. GARGANTUICZNA KWOTA

17.06.2020  14:11
Prezydentura Dudy kosztowała majątek
Prezydentura Dudy kosztowała majątek Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Ujawniono, ile kosztowała prezydentura Andrzeja Dudy. Jak donosi TVN, żaden z dotychczasowych prezydentów nie wydał tylu pieniędzy. Kwota jest kosmiczna.

To najdroższa kadencja w historii - informuje TVN w magazynie "Polska i Świat". Jak donoszą, prezydentura Andrzeja Dudy kosztowała Polaków prawie 900 MILIONÓW ZŁOTYCH (880 mln).

- Wydatki są przerażające - ocenia Paweł Krutul z Lewicy. - Władza powinna być dobrze opłacana, ale skromna - dodaje Hanna Gill-Piątek. Lewica spytała Ministerstwo Finansów także o wyszczególnienie wydatków Kancelarii Prezydenta z roku na rok. Okazało się, że z biegiem czasu te drastycznie rosły - od 164,2 milionów w 2016 roku, do aż prawie 200 milionów przewidzianych na rok 2020.

Problemu nie ma

Koledzy prezydenta problemu oczywiście nie widzą. Twierdzą, że dobra prezydentura wiąże się z wyższymi wydatkami.

Nie ma podstaw, by mówić, że budżet jest niegospodarny – mówił w styczniu szef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. - Jest to budżet bardzo racjonalny, bardzo oszczędny, taki, który pozwala realizować konstytucyjne i ustawowe zadania prezydenta, ale też taki, który mieści się w granicach możliwości finansowych - zapewniał

Czytaj także