18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocna reakcja

Resort zdrowia BIERZE SIĘ ZA NIEZASZCZEPIONYCH

29.11.2021  10:40
Niezaszczepieni i resort zdrowia
Niezaszczepieni i resort zdrowia Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Niezaszczepieni nie mogą już spać spokojnie. W związku z coraz większym natężeniem czwartej fali pandemii weźmie się za nich resort zdrowia. Bolesne działania zaczną się już dziś.

Niezaszczepieni mogli do tej pory żyć w Polsce jak pączki w maśle. W innych krajach unikanie profilaktyki wiązało się z obostrzeniami, tymczasem u nas nic właściwie nie wynikało z odmowy przyjęcia preparatu.

Teraz jednak czwarta fala pandemii stopniowo się nasila, dlatego resort zdrowia musi zareagować. Co prawda dalej nie będą to obostrzenia dla niezaszczepionych, ale przynajmniej ktoś da im znać, że powinni pomyśleć nad zmianą swojej postawy.

Niezaszczepieni i akcja resortu zdrowia

Już teraz osoby niezaszczepione przeciw Covid-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia się.

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz e-skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna

- tak będzie brzmiała ta wiadomość.

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw Covid-19. Jak poinformował PAP, wysyłka wiadomości rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10:00. 

Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią

- tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Myślicie, że tak delikatne działania przyniosą jakikolwiek efekt?