18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

raz, dwa, trzy, na wigilię nie przyjdziesz ty

Limit spotkań w Boże Narodzenie. Rząd zmienił zasady

Emilia Waszczuk
26.11.2020  21:11
Restrykcje na Boże Narodzenie. Rząd zmienił zasady
Restrykcje na Boże Narodzenie. Rząd zmienił zasady Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Koniec spekulacji - rząd przyjął rozporządzenie, zmieniające zasady walki z pandemią koronawirusa. Wśród nich osławiony zakaz spotkań w Boże Narodzenie.

W czwartek rząd przyjął zmiany, które przewidują między innymi poluzowanie ograniczeń w walce z pandemią koronawirusa SARS-COV-2, ale też wnoszą duże ograniczenia na czas Bożego Narodzenia. To już pewne - w tym roku na święta musimy mocno wybiórczo podejść do zapraszania gości.

Kilka dni temu w Polsce wybuchła informacja, że na wigilii i spotkaniach świątecznych będzie mogło przebywać maksymalnie pięć osób. Gdy wiadomość ta poniosła się po kraju, politycy PiS próbowali złagodzić społeczne oburzenie i oznajmili, że tak - ograniczenie będzie wprowadzone - ale w rozporządzeniu nie mowa o domownikach, tylko o gościach.

Ograniczenia na Boże narodzenie. PiS zmienia zasady

W czwartek zmiany te zostały przez Sejm przyklepane. Tyle tylko, że zapis nieco się zmienił - politycy PiS dopisali w rozporządzeniu wzmiankę o domownikach i gościach.

Do dnia 27 grudnia zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Do limitu nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie, oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących - brzmi teraz punkt o zakazie spotkań.

Wcześniej ostatniego zdania w nim nie było.

Przeczytaj więcej
Komentarze